Önceden ‘Yok’ satardık, şimdi yüzde 40’lardayız

Sapanca ve Afyonkarahisar’daki otellerinin bugünlerdeki doluluk durumunu hakkında bilgi veren NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, "Normalde temmuz-ağustos aylarında 'Yok' satar durumda olurduk. Bazı misafirlerimiz yer bulmak için araya özel ricacılar koyardı. Şimdi doluluk oranımız yüzde 40’larda" dedi.

14/08/2020 23:26
Önceden ‘Yok’ satardık, şimdi yüzde 40’lardayız

NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, Dünya.com yazarı Vahap Munyar ile yaptığı söyleşide, geçmişi ve bugünü karşılaştırarak, önemli açıklamalar yaptı.

Munyar'ın Gür ile yaptığı söyleşinin ilgili bölümü şöyle:

"NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, Sapanca ve Afyonkarahisar’daki otellerinin bugünlerdeki doluluk durumunu gözden geçirirken geçen yılı düşündü:

- Normalde temmuz-ağustos aylarında “yok” satar durumda olurduk. Bazı misafirlerimiz yer bulmak için araya özel ricacılar koyardı. Şimdi doluluk oranımız yüzde 40’larda.

COVID-19 sürecinin yoğun dönemi sonrasında NG Sapanca’nın kapılarını ilk açan otellerden biri olduğunu irdeledi:

- Doluluk önceki yıllardaki gibi olmasa da oteli açmamız gerekiyordu.

Hediye Güral Gür'le şehir otellerini, turizm sektörünü konuşmak üzere buluştuk. Sapanca’da mevcut otele komşu yeni projenin son durumunu sordum, anlattı:

- NG Sapanca Enjoy’u 200 Milyon Liralık yatırımla tamamladık. Aslında açılışa hazır hale getirdik. Şimdilik açılışını bekletiyoruz. Bekleme döneminde küçük dokunuşlar yapmayı sürdürüyoruz.

İstanbul Basın Ekspres’teki Marriott markasıyla açmayı planladıkları otel yatırımının durumunu merak ettim, paylaştı:

- Oradaki rezidans bölümünde hayat başladı. Otel için bir süre daha beklemek gerekecek. Çünkü, İstanbul’daki mevcut otellerin doluluk durumu iç açıcı değil. Ayrıca, açılmayan oteller de var.

Ardından Antalya’da Türkiye İş Bankası’ndan satın aldıkları Phaselis Oteli’ndeki yatırım sürecini sordum, yanıtladı:

- Akdeniz ve Ege’deki tesislerin bir bölümünün doluluk konusunda şansı var. Rusya’dan turist gelişinin başlaması olumlu etki yapacak. Bizim de yatırımımız tüm hızıyla sürüyor. 2021 sezonuna yetiştirmek istiyoruz.

Yatırım hesaplarında bir sapma olup olmadığını sordum, şu yanıtı verdi:

- Yatırım aşamasında elbette bazı sapmalar olabiliyor. Şu anda 90 milyon Euro’luk yatırımla 517 odalı ilk resort otelimizi açabileceğimizi öngörüyoruz.

Afyonkarahisar’daki otel üzerinde durdu:

- Antalya’daki yatırımımız sürerken bu ortamda yeni yatırıma başlamayı belki düşünemeyiz ama Afyon’daki otelin bulunduğu noktada bir tahsis almıştık. Onun süresini geçirmemek gerekiyor. Dolayısıyla Afyon’da 3 veya 4 yıldızlı otel yatırımı düşüneceğiz.

Devamı: https://www.dunya.com/kose-yazisi/bugunlerde-yok-satardik-simdi-yuzde-40lardayiz/477876

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir