Niziplioğlu'ndan İstanbul ve Kapadokya'ya 2 yeni otel

Niziplioğlu Holding, 100 milyon dolar yatırımla iki yıl içinde İstanbul-Mecidiyeköy ve Kapadokya’da iki oteli daha hizmete sunacak. Ayrıca Niziplioğlu Holding’in Pamukkale ve Efes’te de otel kurma planı bulunuyor.

20/03/2019 12:54
Niziplioğlu'ndan İstanbul ve Kapadokya'ya 2 yeni otel

Kilis kökenli Niziplioğlu Ailesi’nde beş kardeşin ortancası olan Ömer Niziplioğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra iş dünyasına atılmış bir girişimci.

Baba mesleği olan kuyumculuk konusundaki deneyimlerini farklı alanlarda da faydaya çevirmek isteyen Nizipoğlu Ailesi, kuyumculuğun yanında özellikle İskenderun bölgesinde hayata geçirdikleri inşaat projeleriyle de tanınıyor.

Niziplioğlu İnşaat ile Bodrum Yahşi Koyu’nda Elit Lotus projesini hayata geçiren Niziplioğlu kardeşler, ardından farklı alanlarda kendi başlarına yol almaya karar verdiler.

2000’lerin başında akaryakıt istasyonu işletmeciliği ve yazılım ihracatı gibi farklı alanlarda girişimlerde bulunan Ömer Niziplioğlu, 2015 yılından itibaren ise turizmcilikte karar kıldı. İstanbul Zeytinburnu’nda Mercure Topkapı otelini işletmeye başlayan Niziplioğlu, Niziplioğlu Holding adıyla turizmde büyümeyi hedefliyor.

BALON ŞEKLİNDE OTEL

Niziplioğlu Holding, şu anda İstanbul’un merkezlerinden biri olan Mecidiyeköy’de ve Anadolu’nun yeni turizm merkezi Kapadokya’da iki önemli projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Ömer Niziplioğlu, “Toplam 100 milyon dolar yatırımla Mecidiyeköy’deki oteli 2019 Haziran'da, Kapadokya’daki oteli ise 2020 yılında faaliyete geçireceğiz” diyor. Şirketin şu anda 350 olan yatak kapasitesi bu iki otelin faaliyete geçmesiyle bine ulaşacak.

Ömer Niziplioğlu , özellikle Kapadokya’daki otelin mimarisinin çok ilgi çekici olacağını söylüyor. Nizipoğlu, bu otelin Kapadokya’nın sembolü haline gelmiş gezi balonu şeklinde olacağını ifade ediyor.

Niziplioğlu Holding, özellikle son yıllarda Türkiye’ye olan ilgisi giderek artan başta Çin olmak üzere Uzakdoğulu ve zengin turistleri hedefliyor. Bunun için yeni otel açma planları da var. Ömer Niziplioğlu , “Birkaç yıl içinde Pamukkale ve Efes bölgesinde de otel yatırımı planlıyoruz. Bu kapsamda arsa arayışımız sürüyor” şeklinde konuşuyor.

 

 

Yorumlar