Nicolas Huss: Müşteri otelde kendini güvende hissetmiyorsa, başka bir otele geçiş yapıyor

Hotelbeds CEO’su Nicolas Huss, müşterin otelde kendini güvende hissetmediği taktirde başka bir otele geçiş yaptığını söyledi.  

24/11/2022 15:27
Nicolas Huss: Müşteri otelde kendini güvende hissetmiyorsa, başka bir otele geçiş yapıyor

AKTOB’un düzenlediği Resort Turizm kongresi’nde konuşan Hotelbeds CEO’su Nicolas Huss, Türkiye ve Antalya’nın başarısına dikkat çekti. Huss, ayrıca 2023 yılının da sektör için iyi olacağını söyledi.

Hotelbeds CEO’su Nicolas Huss’un konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

''2022 yılı bütün dünyada sektör için çok güçlü bir yıl oldu. Bu durum Türkiye’de de aynı şekilde gelişti. Özellikle Antalya. Sizi tebrik ediyorum. Çok önemli bir başarıya imza attınız ve bunu da halen daha devam etmekte olan Covid sürecinde yaptınız. Küresel seyahat ve turizm endüstrisine baktığımızda herkes çok da iyi bir iyileşme göstermedi fakat biz de zaten bunu bekliyorduk. 2023 yılına baktığımızda ise, sektörün iyi olacağını öngörüyoruz.

Biz küresel çapta yıkım getirecek bir olay öngörmüyor ve beklemiyoruz. Bölgesel sıkıntılar devam edecektir fakat geneli etkileyeceğini düşünmüyoruz. Tarih bize gösterdi ki, hep birlikte çalışırsak başarılı oluruz. Kolektif olarak çalışmaya odaklanmalıyız. Dünya dönüşüyor, sabit değil ve olaylara hızlı uyum sağlıyor bu noktada otelleri dağılım segmentine oturtmamız gerekiyor. Faaliyetlere ağırlık verilmeli, hızlı dönüşüme ayak uydurmalı, kalite standartlarımızı ve etkinliği arttırmalıyız.

"Gelecek daha kolay olmayacak kendimizi bu savaşa ve zorluklara hazırlamalıyız"

Gelecek daha kolay olmayacak kendimizi bu savaşa ve zorluklara hazırlamalıyız. Birçok şey olacak ve biz bu birçok şey de iyi olmak zorundayız. Ekosistem olarak bir araya gelmeli önceliklerimizi ortaya koymalıyız. Beraber ne yapmak istediğimizi bilirsek bunun üzerine çalışırız.

Günün sonunda size vereceğim mesaj ise şu olacak, siz oteller olarak sizin için neyin önemli olduğuna karar vermeli ve bunun için çalışmalısınız. Müşterileriniz ne hissediyor, ne ihtiyaçları var ve onları ne mutlu eder, bunlarla da mutlaka ilgilenmeliyiz. Çünkü bütün araştırmalar gösteriyor ki bir müşteri o otelde kendini güvende hissetmiyorsa, başka bir otele geçiş yapıyor.''


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.