Mutfak Dostları Derneği’ne yeni yönetim

Mutfak Dostları Derneği, 17’nci olağan genel kurulunu geçtiğimiz hafta gerçekleştirdi. Yeni dönemde Alparslan Baloğlu, yönetim kurulu başkanı olarak görev yapacak.

16/03/2022 16:03
Mutfak Dostları Derneği’ne yeni yönetim

1991 yılında kurulan Türkiye’nin gastronomi alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu Mutfak Dostları Derneği, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği genel kurulunda, 2022-24 dönemi Yönetim Kurulu’nu seçti. Yeni yönetim kuruluna 2014 yılından bu yana yönetim kurulu üyeliğinde bulunan Alparslan Baloğlu başkanlık yapacak.

Türkiye’nin gastronomi alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu olan Mutfak Dostları Derneği’ne başkanlık yapmanın büyük bir sorumluluk olduğunu belirten Alparslan Baloğlu “Altın Kaşık Gastronomi Ödülleri, Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi işbirliğinde hayata geçirilen Gastronomi ve Mutfak Kültürü Sertifika Programları gibi süregelen projelerimizin yanı sıra mutfak kültürümüzü destekleyen ve farkındalık odaklı yeni projeleri hayata geçireceğiz. Yeni yönetim kurulumuz  ilk etapta, mutfak değerlerimizi  öne çıkaracak envanter çalışmaları ve  Mutfak Dostları Derneği bünyesindeki çok değerli isimlerin katkıları ile  hayata geçirilecek süreli bir yayın projesi üzerinde çalışmalara başladı.” dedi.

Ülkemizin özgün lezzetlerini ve yöresel üreticileri desteklemek adına Anadolu Lezzet Envanteri’nin (ALE) oluşturulması gibi önemli çalışmalara imza atan ve gastronomi alanında uluslararası projelerle de gündeme gelen Mutfak Dostları Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu’ndaki diğer isimler ve görev dağılımı ise şu şekilde gerçekleşti: Başkan Yardımcıları Başar Eryöner, Esin Sungur, Genel Sekreter Nazlı Kalmuk, Sayman Oya Emerk, Üyeler Defne Ertan Tüysüzoğlu, Murat Güllü, Selda Ayşe Güleç, Sema Targıt Akbaşak, Ülkü Kahraman.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.