Muğla bu yıl Ukrayna'dan ne kadar turist bekliyor?

Muğla’nın Dalaman Havalimanı’na turizm sezonunda yaklaşık 160 bin Ukraynalı turistin gelmesi bekleniyor. YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz Ayaz, turistlerin yaklaşık 20 bininin mayıs ayında geleceğini belirtti.

03/05/2021 14:34
Muğla bu yıl Ukrayna'dan ne kadar turist bekliyor?

Muğla’nın Dalaman Havalimanı’na turizm sezonunda yaklaşık 160 bin Ukraynalı turistin gelmesi bekleniyor. YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz Ayaz, turistlerin yaklaşık 20 bininin mayıs ayında geleceğini belirtti. Dalaman’a gelen Ukraynalı 379 turistin otellere yerleştirilmesinin ardından açıklama yapan Ayaz, şunları söyledi:

“Tam kapanma sürecinin sonuna kadar ise, yaklaşık 8 bin 500 Ukraynalı misafirimizi bölgemizde ağırlayacağız. Devamında yaz sezonda 160 bin yolcu gelecek. Ukrayna’dan gelen misafirler. Kiev, Kkarkiv, Odessa ve Zaporozhye havalimanlarından direkt Dalaman Havalimanımıza gerçekleşecek charter ve tarifeli seferler ile geleceklerdir” dedi.

Dalaman’a gelen Ukraynalı turistler ise Türkiye’yi çok özlediklerini ve bölgenin denizi ve sahillerine hayran olduklarını söyledi. (ANKA)

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir