Moskova-Antalya 367 TL ... Rus turist en pahalı nereye uçuyor?

Turizm portalı TourDom.ru, okurlarına 3 bin ruble, yani 367 TL’ye Moskova’dan Antalya’ya nasıl uçulabileceğini anlattı.

07/10/2021 12:54
Moskova-Antalya 367 TL ... Rus turist en pahalı nereye uçuyor?

Portalda yer alan tüyoya göre, 7-11 Ekim tarihleri arasında Moskova-Antalya tek yön uçuş bilet fiyatı 8 Bin ile 10 Bin Ruble arasında. Ancak ayın ikinci yarısından itibaren bu fiyatlar inişe geçiyor.

Örneğin 12 Ekim tarihinde iFly ya da Azur gibi charter şirketlerinde bagaj dahil 3 Bin 500 Ruble'ye bilet bulmak mümkün. Türkrus'ta yer alan habere göre, 15-19 Ekim tarihleri arasında ise, 6 farklı firmada bilet fiyatı 3 Bin 100 Ruble'ye kadar düşüyor. 20-30 Ekim arasında ise, Nordwind’de 2 Bin 900 Ruble'ye bilet alınabiliyor.

Portal, Kazan, Yekaterinburg ve Nijniy Novgorod gibi şehirlerden Antalya’ya kalkan uçaklarda bilet fiyatının ciddi oranda düştüğünü yazıyor.

Rus turist artık daha sık yurt dışına seyahat ediyor

Rezervasyon servisi OneTwoTrip ise, Rus turistlerin daha sık yurt dışına seyahat ettiğini bildirdi. Servisin paylaştığı verilere göre, ülke dışına yapılan rezervasyonların toplam içindeki payı geçtiğimiz eylülde yüzde 3 iken bu yıl yüzde 5’e yükselmiş durumda.

Ağustos ayına kıyasla eylülde uçuş rezervasyonlarının en çok arttığı destinasyon yüzde 143’lük artışla Macaristan. Bu ülke, Sputnik V aşısı yaptıran Rus turistlere kapılarını açan nadir Avrupa üyelerinden.

İkinci sırada yüzde 55’le Birleşik Arap Emirlikleri var. Bu iki ülkeyi Güney Kıbrıs, Kazakistan ve Karadağ takip ediyor. Türkiye’ye uçan Rus turist sayısı da eylülde yüzde 11 artış kaydetmiş.

OneTwoTrip’in aktardığı en ucuz uçak bileti sıralamasında ilk sıra 15 Bin 200 Ruble ile Yunanistan’ın (1870 TL). En pahalı biletlerse, 36 bin 400 Rubleyle Maldivler’e.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.