Mısır umudunu sosyal medya fenomenlerine bağladı

Mısır, turist çekmek için sosyal medya fenomenleri ile işbirliği yapacak. Mısır Turizm Bakanlığı, Mısır’ı bir turizm merkezi haline getirmek için sosyal medya fenomenleri ile işbirliği yapmaya hazırlandığını açıkladı.

05/09/2019 13:26
Mısır umudunu sosyal medya fenomenlerine bağladı

Mısır Turizm Bakanlığı, Mısır’ı bir turizm merkezi haline getirmek için sosyal medya fenomenleri ile işbirliği yapmaya hazırlanıyor.

Mısır Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, seyahat bloggerları ve uluslararası alandaki meslektaşları ile yapılan işbirliğinin, ülkeyi bir turizm merkezi haline getirmek için yeni bir yöntem olduğu belirtildi.

FENOMENLERE 10 GÜNLÜK TUR

Forbes dergisinde yer alan bir yazıya göre; Instagram, yetişkinlerin seyahat yerlerine karar vermelerinde en etkili sosyal medya uygulaması olarak listelendi.

Amerikalı seyahat bloggerı ve film yapımcısı Rory Kramer, kampanyada yer alan en ünlü sosyal medya fenomeni. Kramer, Mısırlı seyahat bloggerı ve fotoğrafçısı Ahmed Wahba ile Mısır’da 10 günlük bir tura katıldı.

TARİHİ ALANLARDA FOTOĞRAF ÇEKİM İZNİ 

Ünlü sosyal medya fenomeni çift Candela ve Ricardo’da Mısır’ı ziyaret etti ve piramitler ile Mersa Matruh’taki Almaza’yı da gezdiler.

Mısır’ı turizm merkezi haline getirmek için işbirliği içinde olan seyahat bloggerının tarihi alanlarda fotoğraf çekilmesine ve mesai saatleri dışında da alanları kullanmalarına izin veriliyor.

Yorumlar