MICE turizminde 'Dünyanın En Çok Tercih Edilen Noktası' olmak istiyor

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) verilerine göre turizm sektörü 2022’nin ilk 5 ayında, pandemi sonrası beklenenin üzerinde bir toparlanma yaşarken; toplantı, teşvik, kongre ve fuar çalışmalarını (MICE) içine alan turizm alanında da önemli bir canlanma bekleniyor.

11/08/2022 14:56
MICE turizminde 'Dünyanın En Çok Tercih Edilen Noktası' olmak istiyor

Covid-19 pandemisinden en çok etkilenen sektörlerden biri olan turizm, 2022 yılının ilk 5 ayında beklenenin de ötesinde toparlanma yaşadı. Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) verilerine göre 2022 Mayıs sonuna kadarki dönemde, 2021’in ilk 5 ayına göre yüzde 324* büyüyen sektör; şimdiden pandemi öncesi 2019 rakamlarının yarısını yakaladı. Turizm sektörü gelirlerine en büyük katkıyı sağlayan kongre, iş toplantıları ve fuarları içine alan MICE (meeting, incentive travels, congress, exhibitions) turizmi de yaşanan bu büyümeden olumlu etkilenirken; MICE turizminin dünyada en iddialı ülkelerinden biri olan Güney Kore, önümüzdeki dönemde yaşanacak canlanmaya hazırlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kore Turizm Organizasyonu (KTO) İstanbul Ofisi Direktörü Hyuncho Cho, “2019 yılında Güney Kore, bir rekora imza atarak 17 milyon turisti ağırlamıştı. Tüm salgın boyunca yaşanan kısıtlamalara rağmen, pandemi sonrası dönemi düşünerek, çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmiştik. Hafifleyen salgınla beraber son 2 aydır, turist sayımızda geçen yılın aynı dönemlerine göre %190’lara varan bir artış söz konusu. Bu artışı sürdürülebilir kılmak amacıyla kurumsal amaçlı etkinlik turizmini de daha etkin bir araç olarak kullanmayı hedefliyoruz. KTO olarak özellikle teşvik amaçlı seyahatler ve kurumsal toplantılar için sunduğumuz destek programlarımızla, organizatörlerin tüm konuklarına farklı deneyimler sunmalarına yardımcı oluyoruz. Bu alanda çalışan profesyonellere, Kore'ye düzenlemeyi planladıkları kurumsal geziler için bizimle iletişime geçmelerini öneriyorum.” dedi.

Dünyanın En Yenilikçi Ülkesinde Unutulmaz Bir Etkinlik

Uluslararası Dernekler Birliği’nin (UIA) 2019 yılında uluslararası etkinlikler için en çok tercih edilen ülkeler sıralamasında 2. sırada yer verdiği Güney Kore; birinci sınıf MICE altyapısı, güvenli ve sürdürülebilir toplantı mekanları, benzersiz manzaralar ve deneyimler ile katılımcılara çok daha fazlasını sunuyor. 2021 yılında ‘Dünyanın En İnovatif Ülkesi’ olarak da gösterilen Güney Kore, yeni teknolojileri ve yenilikçi fikirleri en hızlı şekilde uygulamaya geçirerek toplantıların verimliliğini ve etkinliğini artırmaya da katkı sağlıyor.

Güney Kore; benzersiz mekanları, ilginç aktiviteleri, konforlu konaklama ve ulaşım imkanlarıyla ziyaretçilerin beklentilerini en iyi şekilde karşılıyor.  Dünyanın 186’dan fazla şehrinden 90’dan fazla havayolu şirketi, “Dünyanın En İyi Havalimanı” seçilen Incheon Havalimanı’na uçuş gerçekleştirdiği için; Güney Kore, ulaşım kolaylığıyla da öne çıkıyor. Ziyaretçilere, aynı zamanda ülke içerisinde de üstün sağlık güvenliği ve gelişmiş bir ulaşım ağı sunuluyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.