Mazideki güçlükler anı olarak kalacak... Önümüze bakıp yolumuza devam edeceğiz

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, TÜRSAB'ın düzenlediği kongrede yaptığı konuşmada, "Bu sene 9 milyona varan misafirimiz olmuşsa, bunu geçen yılki başarımıza ve sizlerin göstermiş olduğu başarıya bağlıyorum. Önümüze bakıp yolumuza devam edeceğiz. Mazideki güçlükler anı olarak kalacak ama ders aldığımız anılar olacak" dedi.

19/11/2021 17:12
Mazideki güçlükler anı olarak kalacak... Önümüze bakıp yolumuza devam edeceğiz

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, TÜRSAB'ın düzenlediği kongrede yaptığı konuşmada, şöyle konuştu: “TÜRSAB Turizm Kongresi için Antalya’ya hoş geldiniz. Türk turizmi ve ekonomisine büyük katkılar sunan TÜRSAB ve diğer paydaşlara teşekkür ediyoruz. Bu kongreden sonra burada yapılan görüşmelerden sonra Türk turizmi el ele gönül gönüle daha yukarılara çıkacaktır.

Yaşadığımız olumsuzlukta sağlığın ne kadar önemli olduğunu görsek de hayat devam ediyor. Süreç içinde sektöre elimizden gelen yardımı göstermeye gayret ettik. Sektörün önünü tıkamamak adına elimizdeki tüm inisiyatifleri kullanmaya çalıştık.

Tüm dünya iki yıldır pandemi savaşının içinde. Bu süreçte Antalyamızın bu sınavı başarı ile geçtiğine inanıyorum. Güvenli Turizm Sertifikası ile başlayan süreçte Antalya Ağustos’tan Kasım ayına kadar turizmdeki güvenliği pandemi koşullarında nasıl hizmet verileceğini gösterdi.

Mazideki güçlükler anı olarak kalacak ama ders aldığımız anılar olacak

Bu sene 9 milyona varan misafirimiz olmuşsa, bunu geçen yılki başarımıza ve sizlerin göstermiş olduğu başarıya bağlıyorum. Önümüze bakıp yolumuza devam edeceğiz. Mazideki güçlükler anı olarak kalacak ama ders aldığımız anılar olacak. Büyük bir milletin çocuklarıyız. TC’nin fertleriyiz.

Dolayısı ile bu kutlu yolculukta tabii ki turizm sektörünün içinde bulunan sizler üzerinize düşen sorumluluğu omuzlayıp ülke ekonomisine katkıda bulunacaksınız. Başta Antalya olmak üzere turizmdeki payımızı her geçen gün daha yukarılara taşıyacağız.

Benim buna inancım tam. Ben Türk müteşebbüsünün aklına, fikrine bilgisine tecrübesine güveniyorum. Hep birlikte Türk turizminin dünyadan aldığı payı büyüterek yolumuza devam edeceğiz.”

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.