Marriott Afrika'ya çadır otel açıyor... JW Marriott Masai Mara Lodge 2023'te hizmette

Marriott International’ın lüks safari segmentindeki ilk mülkü olan JW Marriott Masai Mara Lodge, Afrika kıtasındaki büyümeye işaret ediyor.

25/03/2022 13:12
Marriott Afrika'ya çadır otel açıyor... JW Marriott Masai Mara Lodge 2023'te hizmette

Marriott International, Afrika'daki safari segmentine girmek için Baraka Lodges LTD ile bir anlaşma imzaladığını duyurdu. JW Marriott Masai Mara Lodge, Afrika'nın en ünlü vahşi yaşamı koruma bölgelerinden biri olan Mara Ulusal Koruma Alanı içinde yer alacak. Seçkin gezginlere benzersiz bir ortam sunan zarif inziva yeri, 2023'te ilk konuklarını ağırlamayı planlıyor.

Talek Nehri'nin ünlü kıyılarına bakan ve koruma alanının hemen yanında yer alan JW Marriott Masai Mara Lodge'un mükemmel konumu, konuklarına Masai Mara Ulusal Koruma Alanı'nın muhteşem manzaralarını, vahşi yaşamını ve uçsuz bucaksız ovalarını keşfetmek için lüks bir kamp deneyimi sunacak. Yeni inşa edilen lodge’un planlarında, her biri nehre bakan özel bir terasa sahip ve aileler için ideal 20 özel çadır bulunuyor.

20 özel çadır yer alacak

Çadırlardan biri kanvas kaplı bir kral suiti, iki tanesi de paylaşım alanına sahip olan bağlantılı suitler olacak. Ortak alanlar arasında bir restoran, lounge bar, spa ve akşamları geleneksel Masai dans gösterilerine ev sahipliği yapacak ateş çukurları bulunan geniş bir açık teras yer alacak. Yaban yaşamı manzaraları, konuklara Masai Mara'da yaşayan "Büyük Beşliyi" gözlemleme fırsatı sunacak: Aslanlar, leoparlar, bufalolar, gergedanlar ve filler. Haziran ve Eylül ayları arasında bu koruma alanı, Tanzanya'daki Serengeti'den 10 milyondan fazla hayvanın 1.800 mil mesafe kat ederek gerçekleştirdiği büyük antilop göçüne de ev sahipliği yapıyor.

JW Marriott Başkan Yardımcısı ve Marka Lideri Bruce Rohr, “Bilinçli farkındalığa önem veren bir marka olarak zihin, beden ve ruh sağlığı için Kenya'daki Masai Mara Ulusal Koruma Alanı'ndan daha mükemmel bir inziva yeri düşünemeyiz.JW Marriott Masai Mara Lodge, konuklarına doğa ve vahşi yaşamla daha önce hiç tecrübe etmedikleri bir bağ kurmalarına yardım ederken, hayatlarında yalnızca bir kez yaşayacakları anılar yaratmaları için lüks bir fırsat sunacak. JW Marriott olarak, maceracı gezginleri ve aileleri dünyanın bu nefes kesici bölgesinde ağırlayacak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Şirketin lüks safari segmentine olan ilk adımı

Bölgedeki doğal yaşamın ve bölge sakinlerinin korunması, JW Marriott Masai Mara'nın en önemli görevlerinden. Masai topluluğundan yaklaşık 50 yerli çalışanı istihdam etmeyi hedefleyen JW Marriott Masai Mara Lodge kendilerini bölgenin doğal ortamına kaptırmak isteyen konuklar için güçlü öğrenme fırsatları sunacak.

Marriott International Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Başkan Jerome Briet: “JW Masai Mara Lodge’un açılışı ve şirketin lüks safari segmentine olan ilk adımı, Marriott International'ın Afrika'daki büyümesinde önemli bir kilometre taşı. Sembol niteliğindeki buproje, gezginlerin seçtikleri destinasyonla daha derin bir bağlantı kurmalarına yardımcı deneyimsel tekliflere yönelik artan arzusuna bir yanıt niteliğinde. Konuklarını farkındalık sahibi olmaya ve anda kalmaya teşvik eden JW Marriott’ın bu yaklaşımı, safari tatilleriyle mükemmel derecede uyumlu bir anlşayışa sahip.” diye konuştu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.