Marmaris'te yüzen kasaba...

Dünyanın en büyük yolcu gemilerinden biri olan MSC Cruises firmasına ait "Splendida", Türkiye’ye gerçekleştirdiği ikinci seferi sırasında, Muğla’nın Marmaris ilçesinde basın mensuplarına kapılarını açtı. Marmaris Körfezi’ne sabah saat 08.00 sıralarında giriş yapan gemi, deniz polisinin aldığı güvenlik önlemleri altında Marmaris Limanı’na yanaştı.

Turizm Aktüel Turizm Aktüel
01/01/2020 02:40
Marmaris'te yüzen kasaba...

Marmaris’e gelen en büyük kruvaziyer olan gemide, çoğunluğu İtalyan ve Alman 2 bin 948 yolcu ile bin 333 personel bulunduğu belirtildi. Marmaris Liman İşletmeciliği A.Ş tarafından, İngiliz uyruklu 1 milyonuncu yolcuya, Marmaris’teki 5 yıldızlı bir otelde ailesiyle birlikte 1 haftalık tatil hediye edildi. Barselona’da 12 Temmuzda gerçekleştirilen törenle denize indirilen MSC Splendida’nın, Avrupalı bir gemi firması tarafından üretilen en büyük gezinti gemisi olduğu öğrenildi.

 

YÜZEN KASABA GİBİ...

 

Her 3 yolcuya bir personelin hizmet verdiği MSC Splendida’da, 55 bin metrekare yaşam alanı bulunuyor. Yaşam alanı Versay Sarayı’nın bulunduğu alandan daha büyük olan geminin toplam alanı, 60 futbol sahasına eşit olan 450 bin metrekare olarak açıklandı.

Yolcu kapasitesi 3 bin 959 olan gemide, büyüklüğü 18 ile 65 metrekare arasında değişen bin 637 kabinin yüzde 80’inde balkon bulunuyor. Gemide, ayrıca 109 suit yer alıyor.

 

Fitness ve dinlenme alanları, koşu parkuru, squash, sauna, Türk hamamı, solaryum, biri kapalı olmak üzere 5 yüzme havuzu, 12 jakuzi havuzu, restoranlar, barlar, internet kafe, disko, alışveriş mekanları, kapalı ve açık çocuk alanları, 4D sinema salonu, F1 similatörü ve gerçek İtalyan Meydanı bulunan gemide, bin 603 kişilik tiyatro salonu yer alıyor.

 

Ayrıca MSC Splendida, MSC Fantasia’da olduğu gibi, MSC Cruises gemilerinde ilk kez tasarlanan MSC Yacht Club bölümü dikkati çekiyor. Bu bölümdeki özel 99 suite ait solaryum, 2 jakuzi, skydome özellikli kapalı yüzme havuzu, panoramik bar, özel asansör, SPA alanına direkt geçiş bulunuyor.

 

Merdivenleri Swarovski taşlarla süslü, MSC Splendida gemisinin toplam 16 bin metrekarelik alanı mermer ve 76 bin metrekarelik alanı ise birbirinde farklı tasarım ve renklere sahip halı ile kaplı. Kumar tutkunları için gemide bulunan casinolar ise özel aydınlatması ve dekorasyonuyla dikkati çekiyor. Akşam saatlerinde ilçeden ayrılan geminin, Yunanistan’ın Heraklion adasına gideceği açıklandı.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.