Mardin’e Swiss Inn Premium Collection geliyor

Franchise ve yönetim firması Continent Worldwide Hotels, Türkiye'nin tarihi ve turistik yapısıyla öne çıkan şehirlerinin arasında en güzellerinden biri olan Mardin’e yeni bir otel daha kazandırıyor.

19/06/2024 23:03
Mardin’e Swiss Inn Premium Collection geliyor

Mardin denince akla ilk gelen ‘Eski Mardin’ bölgesinde, özel ve bölgenin dokusu ile özleşen muhteşem bir yapı olan binanın, Continent Worldwide Hotels tarafından işletilmesi ve Swiss Inn ‘Premium Collection’ üst segment markası ile faaliyete geçmesi konusu ile ilgili geçtiğimiz günlerde mutabakata varıldı ve imzalar atıldı.

Yatırımcı firma, Artuklu Kervansarayı Turizm Yatırımları İnşaat Nakliyat Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti ve şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Evrensel, imza töreninde şunları ifade etti: “Yıllardır, Mardin’e çok özel değerler katmaya çalışan ve bu yolda gönüllük ilkesi ile hareket eden bir firma olarak, Eski Mardin ve civarında sürekli bir eksiklik olan konaklama sektörüne bir tesis daha kazandırmayı hedeflediğimizde, bu defa bölgede eksik olduğuna inandığımız bir hususu daha gündemimize aldık. Evet, bölgede birçok irili ufaklı tesis vardı ancak, bir ‘marka’ tesis malesef yoktu.

2025 yılı Eylül ayında hizmete girmesi planlanıyor

Biz yeni yatırımımızla birlikte, hem bölgenin dokusuna uygun, otantik ve üst segment bir tesis inşaa ettik ve hem de bizleri uluslararası mecralara da taşıyacağına inandığımız bir firma ile de birliktelik yapma kararı aldık... Bu karar sonucunda da Continent Worldwide Hotels’in Swiss Inn markası ile birliktelik yapmak bize en mantıklı düşünce olarak geldi.

Swiss Inn markasının üst segment kategorisinde olan Swiss Inn Premium Collection Mardin, Eylül 2025'te operasyonlarına başlamayı hedefliyor. Bu yeni tesis içinde, ana restaurant, fine dining a la carte restoran ve teras, çok amaçlı toplantı salonları ve de Bay bayan Spa Merkezi bulunacak. Odaları ise, tarihi doku ile birleşmiş, harika dekorlara sahip.

"Mardin’e uluslararası standartlara sahip bir marka kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz"

İmzaların karşılıklı atıldığı toplantıda Continent Worldwide Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Zagikyan, şöyle konuştu: "Bu projeyle Mardin’e yeni, ve de yerli olmakla beraber uluslararası standartlara sahip bir marka kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Projemiz ile bölgenin tarihi dokusu, eski Mardin’in güzelliğine bir güzellik de biz kattık. Bu da bize gurur veriyor. Bize  bu imkanı sağlayan ve bize güvenen Sabahattin Evrensel’e de özellikle teşekkür etmek istiyoruz” dedi ve devam etti.

"Yatırımcı dostu yaklaşımımız ve Milli Sermayeyi ülke içinde tutmak yolundaki gayretlerimiz, bizimle aynı değerleri paylaşan ve yerli otelcilik firmalarına destek veren yatırımcılarımızla birlikte çok güzel bir sinerji ile devam etmekte.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.