Lüks otelin havuzunda talihsiz kaza

Dünyanın en bilinen otel zincirlerinden birinde ailesiyle kalan küçük kız, otelin havuzunda feci şekilde can verdi.

26/03/2024 13:36
Lüks otelin havuzunda talihsiz kaza

Türkiye'de de şubeleri bulunan çok yıldızlı bir otel zincirinde ihmal sonucunda 8 yaşındaki küçük bir kız çocuğu feci bir şekilde hayatını yitirdi. Olay ABD'nin Houston kentindeki otelde yaşandı. Ailesiyle birlikte tatil yapan 8 yaşındaki Aliyah Jaico, yüzme havuzunda eğlenirken bir anda havuzun dibindeki boşaltım borusunun içine çekildi. Suyun altına çekilen ve mücadele etmesine rağmen kurtulamayan çocuğun cansız bedenine otel yetkilileri ve güvenlik güçleri ulaşabildi.

Borunun içinden sadece eli ve bedeninin bir kısmı görülen küçük kız çocuğuna saatler sonra ulaşılabildi. Küçük kızın annesi Daniela Jaico, küçük kızıyla çekilmiş son fotoğrafını paylaşarak acı haberi duyurdu. Otopside kızın ölüm nedeni olarak boğulma gösterilirken, acılı anne, "Herkes, kaderimizin önceden yazılı olduğunu söyler fakat seninki neden böyle oldu anlayamıyorum. Seni çok seviyorum ve 8 yıl yanımda olduğun ve kızım olduğun için teşekkür ederim" dedi.

Houston polisi olayın bir kaza olarak değerlendirildiğini açıklayarak dosyayı kapattı. Sözcü'de yer alan haber göre, yetkililer boru hattında bir arıza meydana geldiğini ve su pomplamak yerine borudan su çekildiğini de kayıtlara geçti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.