Londra’da Sağlık Turizmi Fuarı düzenlenecek

Türkiye’nin önde gelen otuza yakın hastanesi ve sağlık kuruluşu 21 Haziran’da Trust London Birleşik Krallık ve Türkiye Medikal Turizm Fuarı’nda yer alacak. Sağlık turizminde bilişim ve iletişim teknolojilerinin kullanımı konusunda yapılacak etkinliklerde metaverse'ün gelecekte sağlık alanındaki rolü irdelenecek.

06/06/2022 13:44
Londra’da Sağlık Turizmi Fuarı düzenlenecek

Trust London Birleşik Krallık ve Türkiye Medikal Turizm Fuarı ve Konferansı 21 Haziran'da Londra'da gerçekleştirilecek. Etkinlik çerçevesinde Türkiye’nin önde gelen otuza yakın hastane ve sağlık kuruluşu Londra'da faaliyetlerini anlatma fırsatı bulacak. Fuarda hastaneler, diş klinikleri, tüp bebek klinikleri, saç ekim merkezleri, estetik klinikleri ve termal turizm merkezleri gibi geniş bir alanda faaliyet gösteren kuruluşlar yer alacak.

Fuarda sağlık kuruluşları ile temas etme ve stant ziyareti imkanlarının yanı sıra, fuar ziyaretçilerinin ilgilenebilecekleri sağlık kuruluşu ile görüşmeleri ve almayı düşündükleri tedavi hizmetleri ile ilgili planlama yapma imkanları da bulunuyor.

Gusib ve Future X Events'in düzenlediği fuar kapsamında katılımcı kuruluşların üst düzey yetkilileri ile sağlık sektöründe önemli aktörlerin bir araya gelebileceği özel nitelikli toplantılar düzenlenecek.

İngiltere ve Türkiye Dijital Sağlık İşbirliği konferansında Birleşik Krallık ve Türkiye arasında tıbbi iş işbirliklerinin nasıl geliştirilebileceği konusunda farklı tartışmalar da yapılacak. B2B (Business to Business) toplantıların da gerçekleşeceği etkinlikte sağlık profesyonelleri, networklerini genişletme ve yeni işbirlikleri yaratma fırsatına sahip olabilecekler.

Sağlık turizminde bilişim ve iletişim teknolojilerinin kullanımı konusunda yapılacak değerlendirmelerde ise 'Metaverse'in gelecekte sağlık alanındaki rolü irdelenecek. Etkinlikte The Health Store Turkey kurucusu Nihal Terzi; Metaverse ve Teknoloji, Dell Türkiye son kullanıcı çözümleri’nden sorumlu ülke satış müdürü Ümit Yeşiltaş;  İşgünün Dönüşümü ve Tekyaz CEO'su İlker Uludağ ise  Metaverse ve Tekyaz Studio Solutions  başlıklı bir konuşma yapacak.

Öte yandan, Buckingham Palace ve Royal Academy’nin davetlisi olarak Londra’ya gelecek olan metaverse ve dijital sağlık uzmanı Doç. Dr. Leyla Türker Şener de Metaverse ile Sürdürülebilir Gelecek konusunda bir konuşma yapacak.Doç. Dr. Şener, Royal Academy’den temsilcilerin de Trust London’a katılacağını belirtti.

Türkiye'nin sağlık alanında güçlü bir altyapıya ve deneyimli sağlık çalışanlarına sahip olduğunu belirten Nihal Terzi, bu durumun Türkiye'nin turizm potansiyeliyle birleşmesiyle sağlık turizmi için büyük bir avantaja dönüşebileceğini ifade etti. Terzi, Türkiye'nin dört saat gibi kısa bir sürede Birleşik Krallık ve Avrupa ülkelerinin çoğuna ulaşılabilir mesafede bulunması nedeniyle önümüzdeki yıllarda sağlık turizmi alanında hak ettiği potansiyelini yakalayabileceğini ifade etti.

Medikal turizm konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olan ve etkinliğin düzenleyicisi Levent Baş, Türkiye’nin sağlıkta en iyi hizmeti veren ilk 3 ülkeden biri olduğunu söyledi. Baş, “Kurumların bireysel birtakım çalışmaları var ama asıl olan Türkiye’yi bir medikal turizm destinasyonu olarak marka yapmak. 21 Haziran'da Londra’da gerçekleştireceğimiz etkinliğe sağlık kuruluşları ve metaverse ve sağlık teknolojisi üreten 25 firma katılım gösterecek" dedi.

Fuara İngiltere'den sağlık ve teknolojiyle ilgili alanında uzman isimlerin katılacağını söyleyen Baş, doktorlar, güzellik merkezleri ve klinikler, after care firmaları, medikal turizm şirketleri, yazılım sektörü, STK ve medya temsilcileri ve B2C olarak da ziyaretçileri beklediklerini belirtti.

Güven Hastanesi, Medical Park İzmir, Hospitadent, Estetik İnternational, Jinemed, Medicine Hospital, Biruni Üniversite Hastanesi, Adana Algomed, Adana Medline, Aid Assistance, BHLC, Medical Travel, Infinity Aesthetic, Caria Travel, İzmir Can Hastanesi, Healing Journey, Dora Care, Caria Travel, Tekyaz, Dell, Dentaliva, Smile Hair, The Healthstore Turkey, Medicabil, Onep, Teftit Teknoloji etkinliğe katılacak kuruluşların arasında yer alıyor.

Fuar ziyaretleri ve görüşmeler ücretsizdir.

Londra Holiday Inn Bloomsbury’de düzenlenecek fuara katılmak ve fuar kapsamındaki imkanlardan faydalanmak için aşağıdaki internet sitesi üzerinden kayıt formunu doldurmak yeterlidir. 

Etkinlik Programı

09.00 - Fuar Açılış

18.00 - Fuar Kapanış

KONFERANS

10.00 – 11:00 Metaverse ile Sürdürülebilir Gelecek

11.00 – 12:00 Büyük Britanya ve Türkiye Medikal Turizm İlişkileri

12.00 – 13:00 İngiltere ve Türkiye Dijital Sağlık İşbirliği. 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.