Les Ottomans Hotel için yeni rakam: 440.735.355 TL

Beşiktaş Kuruçeşme’de yer alan Les Ottomans Hotel için düzenlenecek ihalenin yeni tarihi belli oldu.

24/10/2020 14:40
Les Ottomans Hotel için yeni rakam: 440.735.355 TL

Galatasaray Kulübü eski başkanı Ünal Aysal, sahibi olduğu Hotel Les Ottomans Hotel’i için 10 Eylül 2020 tarihinde yapılması planlanan ihaleye bir hafta kala İcra Müdürlüğü’ne başvurarak satışın iptalini talep etmişti.

Ünal Aysal’ın mahkemeye sunduğu itiraz dilekçesinde, otel olarak faaliyet gösteren Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı’nın satılamayacağı belirtilmiş ve “Alacaklı bankanın İcra İflas Kanunu’na göre satış süresi içerisinde İcra Müdürlüğü’ne başvurmadığı için satışın iptal edilmesi gerekir” ifadeleri yer almıştı.

Mahkeme ise Ünal Aysal’ın itirazını reddetmişti. Mahkemenin bu kararının ardından Les Ottomans Hotel için yeni ihale tarihi belli oldu.

İHALENİN YENİ TARİHİ

Buna göre birinci ihale tarihi 12 Aralık 2020 günü saat 15:00, ikinci ihale tarihi ise 21 Ocak 2021 olarak belirlendi. İhale, İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu’nda gerçekleşecek.

İhalenin muhammen bedeli ise 440.735.355 TL olarak belirlendi.

İhale açık artırma suretiyle yapılacak. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecek. 

Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirdeyse elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecek.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir