LBT Turizm hedef büyüttü

Ağırlıklı olarak incoming hizmeti veren ve faaliyetine 5 yıl önce başlayan LBT Turizm, Özbekistan destinasyonuyla ilgili genel bir tanıtım organizasyonu düzenledi. LBT Turizm Yönetim Kurulu Başkanı İlimdar Rıza, Turizm Aktüel'e verdiği röportajda, firmanın faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

09/09/2022 11:53
LBT Turizm hedef büyüttü

LBT Turizm’in hazırlamış olduğu Özbekistan Tanıtım Organizasyonu hakkında bilgi verir misiniz?

Çoktan planladığımız bir organizasyondu ancak pandemi döneminde bekletmeye almıştık. Şimdi ise organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Organizasyon, Özbekistan destinasyonuyla ilgili genel bir tanıtım organizasyonuydu. Ekim ve kasım aylarındaki programlarımızla ilgili hem partnerlerimizle, hem de Özbekistan’a ilgisi olan herkesle bilgi paylaştık. Bu ilk organizasyonumuzdu, devamı da gelecek.

Acenteniz hakkında bilgi verir misiniz? LBT Turizm olarak neler yapıyor sunuz?

LBT Turizm olarak 5 senedir faaliyet gösteriyoruz. 5’inci senemizi doldurduk. Ağırlıklı olarak incoming hizmeti yapmaktayız. Merkezimiz İstanbul’da. Bunun dışında Taşkent’te operatörlük hizmetimiz var. Tiflis, Gürcistan bölgesinde incoming hizmeti veriyoruz. 2018’ten beri Azerbaycan’da incoming hizmeti veriyoruz. Bildiğimiz, hakim olduğumuz, Özbekistan, Orta Asya, Azerbaycan, Gürcistan bölgelerine, buradan yurtdışına hizmetimiz açılacak.

22 Kasım’daki çalıştay hakkında bilgi verir misiniz? Türkiye’den kimler katılacak?

Çalıştay da pandemi öncesi planladığımız bir organizasyondu ama bu sene inşallah İstanbul’daki otelcilerle Kazakistan’daki turizm sektörünü tanıtacağız. İstanbul’dan lüks segmentteki oteller katılacak, butik oteller ve partnerlerimiz katılacak. Workshoplar düzenleyeceğiz. İstanbul bizim için çok önemli, önceliğimiz Kazakistan’da böyle bir toplantı yapmamıştık, Özbekistan’daki toplantıdan güzel sonuçlar almıştık, Kazakistan’da da aynı sonuçları bekliyoruz.

Yeni turizmci gençlere ne önerirsiniz? Kariyerini Turizm üzerinden sağlayacaklar ne yapmalı?

Öncelikle çevresini iyi tanımalı. İyi bir turizmci bununla başlamalı. Mahallesindeki binaların bile ne zaman yapıldığını bilmeli. Onlar ilk adımı atmalı, bir yerden başlamalı, kendilerini geliştirmeli ve ekip çalışmasına yatkın olmalılar.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.