Kurban Bayramı’nda yurt dışı turlarına ‘Gitmek Lazım’

Sosyalleşmeyi ve keşfetmeyi bir platformda buluşturmak amacıyla kurulan Sosyal Seyahat Platformu GitmekLazımCom’un kullanıcısı olan gezginler, Kurban Bayramı için tatil planlarını yapmaya başladı.

31/05/2022 12:03
Kurban Bayramı’nda yurt dışı turlarına ‘Gitmek Lazım’

Bu yıl için gezginlerin ilgisi ise “Tüm Turlar Dahil” konseptli yurt dışı turlarına yönelik oldu. Pandemi kısıtlamalarının uluslararası anlamda neredeyse tamamen kalkmasıyla birlikte yurt dışı turlarına ilgi artarken, gezginlerin Kurban Bayramı için en sık tercih ettiği destinasyonların başında Benelüx, İtalya, Balkanlar, İspanya, Küba ve Kore’den yer alıyor. Kurban Bayramı tatilini yurt içinde de değerlendirmek isteyen gezginler ise GitmekLazım’ın “Tüm Turlar Dahil” konseptiyle hazırladığı yurt içi tur paketlerini tercih ediyor.

Kullanıcıların yeni yerleri keşfetmesini sağlayan yapısı, sosyalleşme uygulamaları ve kullanıcılara ekonomik anlamda katkı sağlayan ‘Papel' sistemiyle gezginleri seyahate çıkmaya davet eden GitmekLazımCom’da kullanıcılar Kurban Bayramı turlarına büyük ilgi gösteriyor. Pandemi nedeniyle uluslararası seyahatlerde söz konusu olan kısıtlamaların neredeyse tamamen kalkmasının ardından gezginlerin “kurban bayramı turları” odağında erken dönemden başlayarak araştırmalar yapmaya başlaması ise ilginin önümüzdeki günlerde daha da artacağına işaret ediyor. Yıl boyunca farklı sezonlara ve özel günlere özgü tur paketleri hazırlayan GitmekLazımCom ise bu kapsamda gezginlerin arayışlarına en iyi şekilde yanıt vermek üzere “Tüm Turlar Dahil” konseptiyle Kurban Bayramı’na özel tur paketlerini sunuyor.

Güncel bilgiler ışığında, “Tüm Turlar Dahil” konseptiyle düzenlenen ve gezginlerden ilgi gören yurt dışı turları arasında Benelüx, İtalya, Balkanlar, İspanya, Küba ve Kore yer alıyor. Gezginlerin tatil dönemini yurt içinde değerlendirmek üzere tercih ettiği turlar arasında ise Mardin, Urfa, Kapadokya ve Doğu Karadeniz turları bulunuyor. 

GitmekLazım’da seyahat anlayışı gezginler için yeni bir boyuta taşınıyor

Konuyla ilgili olarak görüşlerini dile getirenGitmekLazımCom Yönetici Ortağı Serdar Şahin “Tüm dünyada seyahat özlemi hiç olmadığı kadar yoğun. Seyahat kısıtlamalarının ortadan kalmasıyla gezginler turlarını büyük bir iştahla planlamaya başladılar. Özellikle 2022 yılı itibarıyla gezginlerin arama trendlerini de araştırdığımızda dikkat çekici verilerle karşılaşıyoruz.

Yılın her tatil dönemi için yoğun bir seyahat planı ve rezervasyon söz konusu olmakla beraber yalnızca “kurban bayramı turları” şeklinde yapılan arama hacmi geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 240 oranında bir artış söz konusu. Biz de bu veriyle de örtüşecek şekilde; keşfetmeyi ve sosyalleşmeyi bir arada sunan GitmekLazımCom olarak kullanıcılarımızın Kurban Bayramı turlarımıza yoğun ilgi gösterdiğini görüyoruz. Bu ilginin altında yatan iki önemli motivasyon noktası bulunuyor. Bunlardan birincisi GitmekLazımCom’un sunduğu “Tüm Turlar Dahil” konsepti. Bu konseptimizle seyahat deneyimini bambaşka bir seviyeye çıkartarak kullanıcılarımızın tur boyunca ekstra maliyetle karşılaşmamasını, ekstra turlar ve pek çok avantajla unutamayacakları bir keşif imkânı sunuyoruz.

Öne çıkan bir başka noktaysa kullanıcılarımızın turlarda “seyahat” kavramına yönelik olarak benzer bakış açısına insanlarla tanışabilme, sosyalleşebilme ve güzel dostluklar kurabilme imkanı. GitmekLazım’ın içerisinde bulunan sosyalleşme imkanlarıyla kullanıcılarımız gerek tura çıkmadan önce gerekse tur dönüşü güzel dostluklara sahip oluyor.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.