Krizde en hızlı pozisyon alabilen destinasyon Antalya oldu

Akdeniz Turistik otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Dr. Erkan Yağcı yaptığı açıklamada; Antalya'nın pandemi döneminde yapısal değişikliklere giderek, krizde en hızlı pozisyon alabilen destinasyon olduğunu belirtti.

09/01/2022 21:18
Krizde en hızlı pozisyon alabilen destinasyon Antalya oldu

Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından Antalya'ya, 2021'de yurtdışından gelen toplam turist sayısı 9 milyon 81 bin 502 kişiye ulaştı. Akdeniz Turistik otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Dr. Erkan Yağcı yaptığı açıklamada; Antalya'nın pandemi döneminde yapısal değişikliklere giderek, krizde en hızlı pozisyon alabilen destinasyon olduğunu belirtti.

Turizmin tüm dinamiklerinin bu dönemde geliştirdiği işbirlikleri ile "güvenli turizm" algısını güçlendirdiğine işaret eden Yağcı, şunları söyledi: ''Rekabet gücümüzü yükselten en önemli unsur, verdiğimiz yüksek kalitede hizmeti "güvenli turizm programına" uyumlu ağırlama modeli oldu.

2021 yılında pazar paylarına baktığımızda ; ocak-kasım aylarını kapsayan 11 aylık dönemde Antalya'ya en çok turist 3 milyon 543 bin 314 ile Rusya'dan geldi. Toplam turist sayısında Rus turistlerin payı yüzde 41 olurken, 1 milyon 268 bin 362 turistle Ukrayna, 1 milyon 223 bin 158 turistle Almanya ve 412 bin 978 turistle Polonya takip eden ülkeler oldu.''

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.