Kongre turizmi canlanıyor... Bu yılki takvimde en az 12 uluslararası kongre var

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Bu yılki takvimimizde 300 ile 10 bin kişi katılımcılı en az 12 uluslararası kongre ve toplantı var. Yarışa devam" dedi.

19/06/2022 23:20
Kongre turizmi canlanıyor... Bu yılki takvimde en az 12 uluslararası kongre var

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, 2027 yılı 14. Dünya Mikrocerrahi Kongresi’nin İstanbul’da yapılmasına karar verildiğini, bu önemli organizasyon için bin 500 profesyonelin kente geleceğini söyledi. 

Dünya İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, salgın sonrası İstanbul’da yapılacak uluslararası kongrelere adeta her hafta yenisi eklendiğini belirtti.

2027 yılında 14. Dünya Mikrocerrahi Kongresi İstanbul’da yapılacak

2027 yılında 14. Dünya Mikrocerrahi Kongresi’nin İstanbul’da yapılmasına karar verildiğini bildiren Avdagiç, bu önemli organizasyon için bin 500 profesyonelin İstanbul’a geleceğini açıkladı.

İTO’nun iştiraklerinden olan İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun (ICVB) Dünya Mikrocerrahi Kongresi’nin İstanbul’a kazandırılmasına tam destek verdiğini aktaran Avdagiç, dünya.com'da yer alan habere göre, şunları kaydetti: "İstanbul, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Erçöçen ve Kongre Başkanı Doç. Dr. Bülent Saçak’ın sunumlarıyla rakiplerini geride bıraktı.

En az 8 etkinlik için İstanbul’un adaylık çalışmaları sürüyor

Bu arada en az 8 diğer etkinliğin İstanbul’da yapılması için adaylık çalışmamız sürüyor. Bin 250 katılımcılı Avrupa Nöroradyoloji Derneği Kongresi için iddialıyız. Yine 3 bin 500 katılımcılı Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği Kongresi’ne 2025-2027’de ev sahibi olmak istiyoruz.

ICVB olarak destek verdiğimiz Valorant Dünya Şampiyonası’nın 2-18 Eylül'de İstanbul’da 6 bin 500 katılımcı ile gerçekleşecek olması da bizleri heyecanlandırıyor. Bu yılki takvimimizde 300 ile 10 bin kişi katılımcılı en az 12 uluslararası kongre ve toplantı var. Yarışa devam."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.