Konaklama sektörü talepleri karşılayamıyor... 21 bin yeni otel odası geliyor

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği Başkanı İlya Umansky, ülkedeki konaklama sektörünün yerli turistlerin talebini karşılamak için toplam faaliyette olan oda sayısını en az 50 bin arttırması gerektiğini söyledi.

24/02/2023 13:29
Konaklama sektörü talepleri karşılayamıyor... 21 bin yeni otel odası geliyor

Gazetecilere konuşan Umansky, 2030 yılına kadar faaliyete geçecek 21 bin oda sayısının toplam otel odası kapasitesinin artırılmasına yardımcı olmayacağını vurgularken, “Sektör, özellikle yurtdışına kısıtlamalar sonrası iç turizmdeki talebi karşılayamıyor.

Belirlenen oda sayısının yaklaşık üç ya da dört kat daha fazlasına ihtiyacımız var. Ancak bunun zamana yayılmış bir süreç olduğunun farkındayız. Eğer bu kapasiteyi 50 bine çıkarmayı başarırsak, bu konaklama sektörü için gözle görülür bir sonuç olacak” dedi.

21 bin yeni otel odası geliyor

Uzman, devletin bu tür teklifler geliştirdiğini ve bunları sektörle görüştüğünü belirterek, “Hükümetin kendisi de projeler hazırlıyor ve bunları sektörle ilgisi olmayan ama yatırım yapmak isteyen potansiyel yatırımcılara sunuyor” şeklinde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko daha turizm altyapısının geliştirilmesiyle ilgili olarak bölgelerle 57 işbirliği anlaşması imzaladığını bildirmişti. Gazetem.ru'da yer alan habere göre, bu yatırımların toplam hacmi 474,2 Milyar Ruble'ye ulaşırken, 75 projenin 2030 yılına kadar Rus bölgelerinde yaklaşık 21 bin yeni otel odası sağlayacağı açıklandı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.