KKTC'de 6 müze birden açılıyor

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, Kıbrıs Araba Müzesi, Günsel Sanat Müzesi, Surlariçi Şehir Müzesi ile Herbaryum ve Doğa Tarihi Müzesi 14 Eylül Salı günü ziyarete açılacak. Pazartesi hariç haftanın 6 günü ziyaret edilebilecek tüm müzeler, KKTC vatandaşlarına ücretsiz olacak.

13/09/2021 00:21
KKTC'de 6 müze birden açılıyor

Kuzey Kıbrıs'ın kültür sanat hayatına büyük bir zenginlik katan Yakın Doğu Oluşumu müzeleri yeniden ziyaretçileri ile buluşuyor. Yakın Doğu Üniversitesi kampüsü müzeler bölgesinde bulunan Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, Kıbrıs Araba Müzesi, Kıbrıs Herbaryum ve Doğa Tarihi Müzesi ile Lefkoşa’da Girne Kapısı’nda yer alan Surlariçi Şehir Müzesi ve Lefkoşa Dereboyu'nda bulunan Günsel Sanat Müzesi 14 Eylül Salı günü halkın ziyaretine açılacak.

Tüm müzeler, haftanın 6 günü ziyarete açık olacak

Pazartesi günleri hariç haftanın 6 günü ziyarete açık olacak müzelere girişler sabah saat 10’da başlayacak. Son ziyaretçilerini saat 16.00’da kabul edecek müzeler, saat 17.00’ye kadar açık olacak.

Hafta sonları da ziyarete açık olacak müzelere, bütün KKTC vatandaşları ücretsiz giriş yapabilecek. Müzeleri ayrıca Yakın Doğu Oluşumu okullarında eğitim alan tüm öğrenciler ve Oluşum kurumlarında çalışan herkes ücretsiz gezebilecek.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.