İTO Oteller Komitesi: Kısa çalışma ödeneği uzatılsın

İstanbul Ticaret Odası (İTO) 16'ncı Oteller Komite üyeleri, otellerin daha fazla zarar görmemesi ve çalışanların işini kaybetmemesi için, sektörel olarak kısa çalışma ödeneği kararın yeniden gözden geçirilmesi çağrısında bulundu.

22/02/2021 18:28
İTO Oteller Komitesi: Kısa çalışma ödeneği uzatılsın

İTO 16'ncı Oteller Komitesi, 31 Mart’ta sona erecek olan kısa çalışma ödeneğinin, haziran ayına kadar uzatılmasını talep etti. Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlerden en çok etkilenen sektörlerin başında otelcilik sektörünün geldiğini hatırlatan İstanbul Ticaret Odası (İTO) 16'ncı Oteller Komite üyeleri, işletmelerin daha fazla zarar görmemesi ve çalışanların işini kaybetmemesi için, sektörel olarak Kısa Çalışma Ödeneği kararın yeniden gözden geçirilmesi çağrısında bulundu.

KÇÖ kararı yeniden gözden geçirilmeli

Kısa Çalışma Ödeneği’nin sektörel olarak en azından bu yılın haziran ayına kadar uzatılması yönünde görüş belirten İTO 16'ncı Oteller Komitesi, taleplerini ilgili merciler nezdinde girişimlerde bulunması için İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç’e iletti.

Krizden en son kurtulacak sektörün başında yer alıyoruz

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İTO 16'ncı Oteller Komite Başkanı ve Meclis Üyesi Aydın Karacabay, “Küresel boyuttaki söz konusu krizden ilk etkilenen turizm, uluslararası yayınlarda da ortaya konduğu üzere, krizden en son kurtulacak sektör olarak belirtiliyor.

Sektörümüz, devletimizin istihdam yükünün büyük bir kısmını karşılıyor. Pandeminin yaratmış olduğu tüm olumsuzluklara rağmen de, sağlanan desteklerle varlığını devam ettirmeye çalışıyor. Bunu yapmaya çalışırken de devletin sağlamış olduğu desteklerin payı büyüktür.

Pandeminin sektörümüze olan etkilerini göz önünde bulundurularak, Komitemizin 2021 yılı İş Program talepleri arasında, kısa çalışma ödeneğinin 2021 yılının ortalarına kadar devam etmesi yer alıyor” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir