Kırmızı Liste'ye aldırmıyorlar... İngiliz turistin Türkiye ilgisi devam ediyor

Yapılan araştırmaya göre Pound'un Euro karşısında değer kazanması nedeniyle İngilizler için bütün ülkelerde tatil ucuzlarken, en çok ucuzlayan yer Türkiye’nin Marmaris bölgesi oldu.

26/07/2021 14:53
Kırmızı Liste'ye aldırmıyorlar... İngiliz turistin Türkiye ilgisi devam ediyor

Aile tatilinde ucuzlukta Marmaris’i Bulgaristan’ın Sunny Beach, Kıbrıs’ın Baf ve Portekiz’in Algarve’si izliyor. Turizm Gazetesi'nin haberine göre, Post Office Travel Money Araştırma sonuçlarını değerlendiren Posta Ofisi Seyahat Parası Başkanı Nick Boden, şunları söyledi:

“Türkiye şu anda hükümetin kırmızı seyahat yasağı listesinde yer alıyor, ancak Sterlin karşısında Türk Lirası'nın değerinde devam eden düşüş, Türkiye’yi son aylarda en çok satanlarından biri haline getirdi. Bu da İngilizlerin ülkeye seyahat etmeye istekli olduklarını gösteriyor.”

Türkiye, 14 destinasyon arasında en ucuz 

Türk Lirası’nın zayıflığı, Türkiye'yi Sahil Barometresi için anket yapılan 14 destinasyon arasında en ucuzu yaptı. En iyi tatil beldesi Marmaris 58.80  ile son fiyat karşılaştırmasının yapıldığı 2019 yılına göre yüzde 24,4 fiyat düşüşü kaydetti.

İngilizler için en ucuz ikince destinasyon olan Bulgaristan'ın Sunny Beach'teki fiyatlar 2019’a göre yüzde 16,5'lik düşüş gösterdi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.