KETOB Başkanı Sarıkaya: Seçim bitti, iç turizm hareketlenecek

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, seçim sonrası özellikle iç turizmde bir hareketlilik yaşanacağını belirtti.

01/04/2024 23:56
KETOB Başkanı Sarıkaya: Seçim bitti, iç turizm hareketlenecek

Halil Öncü-Kemer

Türk turizminin başkenti Antalya’da kış döneminde kapalı olan oteller, sezonu yavaş yavaş açmaya başladı. Kent, 9 günlük bayram tatilinde de iyi bir doluluk oranı hedefliyor. Seçimlerin tamamlanması ile birlikte tatilciler kararlarını vermeye başlarken, bu sezon da Antalya’nın gözde tatil merkezi Kemer, tercih nedeni olacak.

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, sezonun hayırlı olması dileklerini ileterek, seçim sonrası özellikle iç turizmde bir hareketlilik yaşayacaklarını belirtti. Sarıkaya, Avrupa ve Rus pazarındaki gelişmeleri de değerlendirdi:

Bayramla birlikte insanlar yavaş yavaş kararlarını verecek!

“Öncelikle seçimler ile ilgili bir bekleyiş süresi vardı. Herkes oraya odaklanmıştı. Bu bir şekilde sonuçlandı. Artık iç pazarın da hareketleneceğine inanıyoruz. Bayramla birlikte insanlar yavaş yavaş kararlarını vererek turizm etkileyecek ve rezervasyonlarını yaptırmaya başlayacaklar. Bu seçimleri atlattık.

Bu seçimlerin sonucunda da hizmet kazansın diyoruz. Kim olursa olsun, hangi partiden olursa olsun turizm için, özellikle bizim bölgemizde çalışacaklarına inanıyoruz. Bizler de elimizden geleni yapacağız.

2024 yılının iyi geçeceğine inanıyoruz!

“İç turizmin hareketleneceğini ümit ediyoruz. Şu anda mart ve nisan ayları % 50 oranında rezervasyon almış durumdayız. Ama ilerleyen aylarda özellikle Avrupa pazarının da, başta  Almanya ve İngiltere olmak üzere, ciddi şekilde artacağını hissediyoruz. Rus Pazarında da bildiğimiz nedenlerden dolayı sıkıntılı, ama bu konuda da çalışmalar sürüyor.

Tahmin ediyorum oradan da önümüzdeki dönemde ciddi bir akış olacak. 2024 yılının iyi geçeceğine inanıyoruz. Hedefler doğrultusunda da ciddi bir doluluk sağlayıp, vereceğimiz iyi hizmetler ile  gelecek yıllara yatırım yapmış olacağız. Sezonun herkese hayırlı olmasını dilerim.”

Bayram iyi geçecek!

“9 gün özelikle otelciler için iyi bir tatil süreci. Şu ortamda tam 9 gün herkes tatil yapabilir mi bu düşündürücü ama yinede bir hareketlilik bekliyoruz. İster istemez maliyetlerin artması fiyatlara yansımış durumda. Bir şekilde etimizden, tırnağımızdan ayırıp tatilimizi mutlaka yapacağımızı düşünüyorum. Bu bayramın da iyi geçeceğini düşünüyorum.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.