Kentteki tüm oteller eşzamanlı denetlendi

Aydın’daki otellere yonelik eş zamanlı gıda denetimi yapıldı. Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Altıntaş’ın katıldığı denetimlerde otellerde gıda hijyeni kontrolleri gerçekleşti.

08/07/2024 23:35
Kentteki tüm oteller eşzamanlı denetlendi

Yaz mevsiminde havaların ısınmasıyla birlikte oluşabilen gıda kaynaklı salgın ya da vaka olaylarıyla karşılaşmamak için Gıda Mevzuatı kapsamında tedbirler alınması kamu sağlığı ve tüketicilerin gıda güvenilirliği açısından önem taşırken yaz döneminde turizm sezonunun açılmasıyla ülkedeki otellerine turist girişi arttığından Tarım ve Orman Bakanlığı’nca İI ve İlçe Müdürlükleri tarafından otel denetimlerine ağırlık verildi.

Bu kapsamda turzmin önde gelen illerinden Aydın’daki otellerde de eş zamanlı gıda denetimi yapıldı. Denetime İl Müdürü İbrahim Altıntaş, Gıda ve Yem Şube Müdürü Figen Sezer Köksal, Kuşadası İlçe Müdürü Gürsel Doğan ve kontrol görevlileri katıldı.

OTELLERE SIKI DENETİM

Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlüklerince toplu gıda tüketiminin olduğu yerlerde zaman zaman yaşanan ve geniş çaplı halk sağlığı riski oluşturabilen gıda kaynaklı salgınlarda etkilenen kişi sayısındaki artışı engellemek ve yaz turizmi sırasında oluşan talep ve yoğunluktan dolayı hızlı tedbirler alabilmek için 24 Haziran-5 Temmuz 2024 tarihlerinde otellerin kayıt altına alınıp alınmadığı; izlenebilirlik şartlarını sağlayıp sağlamadığı, gıda hijyeni ile asgari teknik, hijyenik ve muhafaza koşullarına uyulup uyulmadığı ve çalıştırılması zorunlu personel istihdam edip etmediğine yönelik denetimler gerçekleştirildi. (İHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.