Kentin ilk 5 yıldızlı oteli haziranda misafirlerini ağırlamaya başlayacak

Batman’ın ilk 5 yıldızlı oteli, 40 ticari alanın yer alacağı AVM ve toplantı salonlarının yer alacağı Erzenia Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Haziran’ın sonunda hizmete girecek.

23/04/2022 13:46
Kentin ilk 5 yıldızlı oteli haziranda misafirlerini ağırlamaya başlayacak

Çağdaş WebTV’ye konuk olan Erzenia Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Müjdecioğlu; “Projenin yüzde 90’ı tamamlandı. İlk misafirlerimizi haziran veya temmuz başında ağırlayacağız. Projede tamamlandığında Erzenia’da 400 kişi istihdam edilecek” dedi.

Müjdecioğlu, Erzenia Ramada Plaza Hotel'de ilk misafirleri en geç haziran sonu veya temmuz başında ağırlayacaklarını söyledi. 120 oda ve 240 yataklı 5 yıldızlı otel, 40 ticari alandan oluşan AVM ve üç adet toplantı salonundan oluşan Erzenia ile ilgili son bilgileri paylaşan Rıdvan Müjdecioğlu, “Projenin temelini 8 Ağustos 2020’de atmıştık. 2 yıl içinde bitireceğimizi belirtmiştik.

Zamanından önce de bitecek. 5 yıldızlı otel meselesi de Batman’ın kanayan yarası gibiydi. Böylesi bir şehrin bugüne kadar 5 yıldızlı otele kavuşmaması ciddi bir eksiklikti. Şu anda yüzde 90 seviyesindeyiz. Haziran sonu veya temmuz ayının başında ilk misafirlerimizi ağırlayacağız” dedi.

Batman'ın ikinci bir 5 yıldızlı otele daha ihtiyacı var

Projenin Batman’a değer katacağına da dikkat çeken Müjdecioğlu, şöyle devam etti; “Bu proje artık bizim de üstümüzde bir proje. Proje aşamasında valimizin de ısrar ettiği kongre merkezi de var. 5 yıldızlı otel, sadece bir ticari proje olamaz. Batman için önemli bir artı olacak. 5 yıldızlı otel eksikliği nedeniyle bir dönem Türkiye kupasının Batman’da oynanmasıyla ilgili fikirler de otelin olmayışına takılmıştı. O yıl da Gaziantep’te oynandı kupa maçı.

O gün resmi kayıtlara göre 130 Milyon TL bir giriş olmuştu. Gaziantep için bu rakam önemli olmayabilir ama Batman ekonomisi için önemli olur. Bunun gibi 3-5 organizasyon düşünün, esnafa can suyu olabilecek düzeyde. İkinci bir 5 yıldız otelin de Batman’a ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. şehir de projeyi sahiplendi.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.