Kavaloğlu: Kemer yeni misafir profili üretmek zorunda

Özellikle son beş yılda Kemer bölgesinin sadece BDT ülkeleri ve yurt içi pazarla anılmaya başladığına dikkat çeken Limak Turizm Grubu Koordinatörü Kaan Kaşif Kavaloğlu “ Burada ufakta da olsa bir tehlike görüyorum. Avrupa pazarının Kemer’den kopuşunun pazarlama ile alakalı olduğunu düşünüyorum" dedi.

10/01/2020 21:20
Kavaloğlu: Kemer yeni misafir profili üretmek zorunda

Halil ÖNCÜ-KEMER

Özellikle son beş yılda Kemer bölgesinin sadece BDT ülkeleri ve yurt içi pazarla anılmaya başladığına dikkat çeken Kaan Kavaloğlu “ Burada ufakta da olsa bir tehlike görüyorum. Avrupa pazarının Kemer’den kopuşunun pazarlama ile alakalı olduğunu ve otellerin tercihinin bu pazarlar ile ilgili Avrupa pazarının aleyhine yaptığını düşünüyorum.

Bizim Kemer’de bulunan otelimiz Avrupa’nın son kalelerinden bir tanesi. Ben gerek doğal güzellik olarak, değer katkısı olarak ve bölgenin güzelliği olarak sistemin eninde sonunda bölgenin güzelliği olarak sistemin tamamen eninde sonunda Kemer’e tekrar döneceğini düşünüyorum” dedi.

Thomas Cook ve ÖGER'in çöküşü  en fazla Kemer’e zarar verdi

"İngiltere pazarında Thomas Cook, Almanya pazarında ÖGER’in finansal anlamda çöküşü aslında en fazla Kemer’e zarar verdi" diyen Kavaloğlu, sözlerini söyle sürdürdü: "Kemer aslında çok iyi bir İskandinav, çok iyi bir Benelüx, çok iyi bir Batı Avrupa profiline uygun destinasyondur. Kemer’de bundan sonraki pazarlama stratejimiz, sadece BDT ve yurt içi pazarla sınırlı kalmamalı. Kemer, Avrupa pazarının Türkiye’ye ve Antalya’ya daha fazla misafir gönderen ülkelerini de işin içine katarak tanıtılmalı.

Bunu nasıl yapacağız? İngiltere’de çok başarılı olacak bir pazarlama kampanyası yapmalı. Benelüx pazarında iyi bir pazarlama kampanyası lazım. Kemer, Almanya pazarında son dönemde kaybetti gibi gözüküyor. Bu pazarı tekrardan kazanmak için oteller büyük gayret göstermeli. İngiltere pazarında Thomas Cook, Almanya Pazarında ÖGER’in finansal anlamda çöküşü aslında en fazla Kemer’e zarar verdi.

Kemer’in elde ettiği misafir profili de başka pazarlara kaymak zorunda kalacak

Çünkü diğer bölgelerdeki beklentiler arttı. Kemer’in elde ettiği misafir profili de başka pazarlara kaymak zorunda kalacak. Dolayısı ile Kemer yeni misafir profili üretmek zorunda.

Zaten elimizde kaynak pazar olarak Almanya ve Avrupa var. Bu kaynak pazarları tekrardan Kemer’e yöneltmenin gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Video Haber: 

Yorumlar