Kazım Tekin İstanbul’a veda ediyor

Turizmcilerin gönlünde taht kuran, tüm turizmciler tarafından sevilen ve sayılan bir bürokrat olan Başakşehir Kaymakamı ve eski Turizmden Sorumlu İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin, İzmir Aliağa Kaymakamlığı’na atandı.

08/08/2019 16:40
Kazım Tekin İstanbul’a veda ediyor

21 Eylül 2014 tarihinden bu yana Başakşehir Kaymakamlığı görevini başarıyla sürdüren Kazım Tekin, bundan sonra başarısını yeni görev yeri olan İzmir Aliağa’da sürdürecek.

KAZIM TEKİN, KİMDİR?

1963 yılında Nevşehir ili Avanos ilçesinde doğdu. İlkokulu Avanos Paşalı Köyü'nde, ortaokul ve liseyi Kayseri’de okudu. Anakara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden 1987 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans öğrenimini Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde ve Exeter Üniversitesi (İngiltere) Public Administration (Kamu Yönetimi) Bölümleri'nde tamamladı. 2005 yılında Amerika’da üç haftalık Federal Hükümet ve Eyalet Hükümetleri konulu Uluslararası Liderlik Programı'na katıldı. Yine aynı yıl Tayvan’da bir ay süreli “Ülke Kalkınması” konulu eğitim programına katıldı.

1989-1992 yılları arasında Kaymakam Adaylığı stajını tamamladı. 1990-1991 de İngiltere’de meslek stajı yaptı. Sırasıyla Adana ili Feke Kaymakamlığı, Elazığ ili Karakoçan Kaymakamlığı, Bitlis Vali Yardımcılığı, Kastamonu ili Tosya Kaymakamlığı, Ankara ili Kazan Kaymakamlığı, Ankara ili Haymana Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Şencan Hanım'la evli olan Kazım Tekin, Hilal ve Bilge Kaan adlarında iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Yorumlar