Katar seyahat politikasını güncelledi

Katar Halk Sağlığı Bakanlığı (MoPH), ülkenin seyahat politikasını güncelledi.

18/03/2022 23:00
Katar seyahat politikasını güncelledi

Aşılarını yaptırmış AB ve GCC vatandaşları ve ziyaretçileri için seyahat öncesi PCR testi yapılması artık isteğe bağlı olacak bunun yerine varıştan sonraki 24 saat içinde bir Hızlı Antijen testi yapılacak.

Aşılarını yaptırmış AB ve GCC vatandaşları ve sakinleri için, daha önce gerekli olan kalkış öncesi çevrimiçi kayıt yerine, kullanıcının uygulamaya yansıtılan bağışıklık kriterlerini karşılaması koşuluyla, ulusal yetkili sağlık uygulaması kabul edilecek.

Tüm seyahatseverler için, COVID-19 bağışıklığının aşı artırıcı doz almasının geçerliliği 9 aydan 12 aya uzatıldı.

Katar'a gelecek misafirler Ehteraz mobil sağlık uygulamasının kullanmaya devam edecekler.

Diğer gereklilikler şunlar:

Katar Halk Sağlığı Bakanlığı tarafından onaylanmış/tanınmış ve belirlenmiş bir bağışıklık geçerlilik süresi içinde uygulanan COIVD-19 aşısı ile tamamen aşılanan tüm ziyaretçiler, kırmızı listede yer alan bir ülkeden seyahat etmedikçe karantinaya tabi değildir. Şu anda kırmızı listede sadece dokuz ülke var.

Tüm yolcular Katar'a gelmeden önce Taahhütname ve Onay Formu'nu imzalamalıdır. Form, Halk Sağlığı Bakanlığı web sitesinde, ön kayıt platformu web sitesi www.ehteraz.gov.qa'da ve havayolu online rezervasyon formunda mevcuttur.

Ziyaretçiler, Ehteraz mobil uygulamasını indirmeli ve varışta yerel veya uluslararası bir SIM kartın kullanıldığı bir telefonda etkin hâle getirmelidir.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.