Kapadokya’nın İlk Sürdürülebilir Turizm Sertifikalı Oteli: Kayakapı Premium Caves  

Dinler Group işletmesi Kayakapı Premium Caves - Cappadocia, “Seyahat ve turizmde sürdürülebilirlik için küresel standartların oluşturulması” amacıyla belirlenen kriterlerin tamamını yerine getiren turizm işletmelerine verilen “Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını" almaya hak kazanan Kapadokya bölgesindeki ilk otel oldu.

28/03/2023 14:28
Kapadokya’nın İlk Sürdürülebilir Turizm Sertifikalı Oteli: Kayakapı Premium Caves

 

Kapadokya’nın Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belgelendirilen “İlk Butik Oteli” olan ve TripAdvisor tarafından 2022 yılında “Dünya’nın En İyi 6. Oteli” olarak seçilen Dinler Group işletmesi Kayakapı Premium Caves - Cappadocia, bir ilki daha başararak “seyahat ve turizmde sürdürülebilirlik için küresel standartların oluşturulması” amacıyla belirlenen kriterlerin tamamını yerine getiren turizm işletmelerine verilen “Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını" almaya hak kazanan Kapadokya bölgesindeki ilk otel oldu.

Kayakapı Premium Caves - Cappadocia, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Global Sustainable Tourism Council (Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi) – GSTC arasında yapılan iş birliği ile hayata geçirilen proje çerçevesinde, sürdürülebilir yönetim ile sosyal, kültürel ve çevresel yaşama katkı odaklı üst düzey kriterlerini yerine getirerek “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası – 3. Aşama” almaya hak kazandı. GSTC’nin kurucu üyeleri arasında Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), sivil toplum kuruluşu Rainforest Alliance ve Birleşmiş Milletler Vakfı bulunuyor.“Kapadokya’da belgeyi almaya hak kazanan ilk otel olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz" 

Kayakapı Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Dinler yaptığı açıklamada, “Kapadokya’da belgeyi almaya hak kazanan ilk otel olmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını söyledi. Dinler, küresel anlamda uygulanan proje çerçevesinde, işletme açısından yerine getirilmesi gerekli tüm kriterlerin başarıyla yerine getirdik” dedi.

Dinler,  “Uzun zamandır sürdürülebilirliği ana stratejilerinden biri olarak belirlediklerini ve idari vazifelerin yanı sıra sosyal yaşam, kültürel miras ve doğal hayata yönelik çalışmalarıyla da GSTC kriterlerinin %100’ünü şimdiden tamamladık. Bu sayede hak kazandığımız Sürdürülebilir Turizm Sertifikasıyla da Kapadokya’ya, Kapadokya'nın ilklerine bir yenisini daha eklemiş olduk.

Biliyoruz ki Sürdürülebilir Turizm Programı bir süreç; bundan sonra da Kayakapı Premium Caves - Cappadocia olarak daha sürdürülebilir bir gelecek için başlamış olduğumuz dönüşüm yolculuğunda, tüm paydaşlarımız ile birlikte büyük bir azim ile çalışmaya devam edeceğiz” diyerek, tüm çalışma arkadaşlarına ve Control Union’a teşekkür etti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.