Kapadokya, 80 ülkeden sporcu ağırlayacak

Dünyanın dört bir yanından gelen koşu tutkunlarını 14-15 Ekim’de Kapadokya’da buluşturan koşu festivali Salomon Cappadocia Ultra-Trail 2023 yılında 10.yılını kutlamaya hazırlanıyor.

05/09/2023 14:56
Kapadokya, 80 ülkeden sporcu ağırlayacak

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kapadokya’nın peri bacaları dolu vadileri arasında masalsı atmosferinde geçen Salomon Cappadocia Ultra-Trail, üç farklı parkuru ve eşsiz deneyimi ile binlerce koşucuyu Kapadokya’da ağırlayacak.

İlk düzenlendiği 2014 yılında 176 katılımcı ile yolculuğuna başlayan ve giderek bir koşu festivaline dönüşerek dünyanın her yerinden binlerce koşucuyu Kapadokya’nın masalsı atmosferinde buluşturan Salomon Cappadocia Ultra Trail, 2023 yılında 10.yılını kutlama heyecanı yaşıyor.

Uluslararası spor organizasyonlarındaki başarısıyla ülkemizin tanıtımına ve spor kültürünün yayılmasına öncülük eden Argeus Travel & Events tarafından Salomon’un isim sponsorluğunda geleneksel olarak Ekim ayının üçüncü haftası Kapadokya’da düzenlenen Salomon Cappadocia Ultra-Trail, 2023 yılında 14-15 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Dünyanın her yerinden binlerce koşucuyu Kapadokya’da buluşturan Salomon Cappadocia Ultra-Trail için koşucuların https://cappadociaultratrail.com/ adresinden 5 Ekim 2023 tarihine kadar kayıt olabileceği yarışa; 2022 yılında 80’e yakın ülkeden 2.224 koşucu katılmış, Türk koşucuların parkur rekorlarına imza attığı bir yıl olmuştu.

10.YILA ÖZEL KATEGORİLER VE SÜRPRİZ ÖDÜLLER

İlk düzenlendiği 2014 yılında 176 katılımcıyla yolculuğuna başlayan ve giderek bir koşu festivaline dönüşerek dünyanın her yerinden binlerce koşucuyu Kapadokya’nın masalsı atmosferinde buluşturan Salomon Cappadocia Ultra Trail, 2023 yılında 10.yılını kutlama heyecanı yaşıyor. Salomon Cappadocia Ultra-Trail, 10. yılına özel kategoriler ve sürpriz ödüller ile Kapadokya’da koşu tutkunlarını karşılamaya hazırlanıyor. Pandemi döneminde sağlık çalışanları için uygulanan ve kayıtlarda her yıl bir meslek grubu için yapılan %50 özel indirim; Cumhuriyetimizin 100.yılında değerli öğretmenlerimiz için uygulanıyor.

Ayrıca bu yıl ilk kez Cappadocia Team Games CMT ve CST parkurlarında 16-18 yaş grubuna yer verilirken, 23 yaş altı öğrenciler içinde tüm parkurlara %50 indirimli kayıt imkânı sağlanıyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.