Jet2’dan 2024 sezonunda Türkiye'ye ek kapasite

Jet2.com havayolu ve tur operatörü Jet2holidays tarafından oluşturulan İngiliz grup, önümüzdeki yaz sezonunda 12 İspanya destinasyonuyla hava operasyonlarına 70.000 koltuk ekledi

20/11/2023 12:49
Jet2’dan 2024 sezonunda Türkiye'ye ek kapasite

Jet2.com havayolu ve tur operatörü Jet2holidays tarafından oluşturulan İngiliz grup, önümüzdeki yaz sezonunda 12 İspanya destinasyonuyla hava operasyonlarına 70.000 koltuk ekledi.

Turizmdatabank'ta yer alan habere göre, gelen yoğun talebe yanıt olarak şirket, kapasitesini Birleşik Krallık’taki 8 havaalanından İspanya (Yarımada, Balear Adaları ve Kanarya Adaları), Portekiz, Türkiye, Hırvatistan ve Yunanistan kapasitesini artırdı.

İspanya’da İngiliz turist sayısında artış görülecek destinasyonlar şöyle:

Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, Mallorca, Menorca, İbiza, Malaga, Almeria, Alicante , Reus ve Girona.

Jet2.com/ Jet2holidays Üs başına İspanya’ya ek uçuşlar: 2024

Belfast Uluslararası Havaalanı:

Ekim ayında İbiza’ya, Ekim ve Kasım aylarında Tenerife, Reus ve Lanzarote’ye ek hizmetler eklenecek.

Birmingham Havaalanı:

Eylül ayında Palma’ya (Mallorca), Eylül ve Ekim aylarında Menorca’ya ek kapasite eklendi; ve Ekim ayında İbiza.

East Midlands Havaalanı:

Yedi noktaya ek hizmetler eklendi: Eylül ve Ekim aylarında Reus; Ekim ayında Fuerteventura, Lanzarote ve Menorca; Eylül, Ekim ve Kasım aylarında Mallorca ve Ekim ve Kasım aylarında Tenerife.

Edinburgh Havaalanı:

24 yazındaki varış noktalarının on noktaya uzatılması. Buna Ekim ayında Palma’ya (Mallorca) yapılacak ek hizmetler de dahildir; Ekim ve Kasım aylarında Malaga; ve Kasım ayında Alicante.

Glasgow Havaalanı:

Ekim ayında Menorca, Palma (Mallorca), Reus, Tenerife, Alicante ve İbiza’ya ek hizmetler; ve Malaga ekim ve kasım aylarında.

Leeds-Bradford Havaalanı :

Ekim ayında İbiza’ya ek kapasite; Ekim ve Kasım aylarında Reus, Tenerife ve Girona’ya.

Manchester Havaalanı:

Eylül ve Ekim aylarında Almería’ya, Ekim ayında Lanzarote, Fuerteventura, Ibiza ve Reus’a ek kapasite eklendi; ve Gran Canaria Ekim ve Kasım aylarında.

Newcastle Uluslararası Havaalanı:

Eylül ve Ekim aylarında İbiza ve Reus’a ek hizmetler; Ekim ayında Palma (Mallorca) ve Menorca; ve Fuerteventura Ekim ve Kasım aylarında.

Türkiye’ye durum 60 ek uçuşla, 12 binden fazla koltuk 

İngiliz tur operatörü, Antalya, Dalaman, İzmir ve Bodrum’a ek 60 uçuşla 12 binden fazla koltuk artışına gitti.

Jet2’nun Liverpool-Bodrum uçuşları 1 Mayıs 2024’te başlayacak. Çarşamba ve pazar günleri olmak üzere haftanın iki günü icra edilecek uçuşlar, 2 Kasım’a kadar devam edecek.

Jet2, Liverpool-Dalaman uçuşlarına ise, haftada iki sefer olarak 29 Mart 2024’te başlayacak. Mayıs’ta 3, Haziran’dan itibaren de haftada 4 sefer olarak yapılacak uçuşlar yine 2 Kasım’a kadar devam edecek.

29 Mart’ta başlayacak olan Liverpool-Antalya uçuşları ise ilk etapta haftada 2, nisan itibariyle de haftada 4 sefer olarak icra edilecek ve 15 Kasım’a kadar sürecek.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.