Japon restoranından ilginç koronavirüs önlemi

Japonya'da hizmet veren bir restoran, koronavirüs tedbirleri çerçevesinde ilginç bir önlem aldı. İşletme masanın üzerine baş kısmını tamamen içine alan geleneksel tarz avizeler yerleştirdi.

20/11/2021 15:44
Japon restoranından ilginç koronavirüs önlemi

Japonya'daki lüks bir otel restoranını alışılmadık bir tedbiri hayata geçirdi. 'Hoshinoya Tokyo' adlı işletme, özel bir yemek masasının üzerine müşterilerin baş kısmını tamamen içine alacak büyüklükte avizeler yerleştirdi.

Salgın sonrasında ülkedeki restoranlarda standart hale gelen koruyucu bölmelerden esinlenen işletme, misafirlerin yemek deneyimini daha keyifli hale getirecek farklı bir çözümün hedeflendiğini belirtti.

Müşterilerin hareket alanını kısıtlamıyor

Müşterilerin hareket alanını kısıtlamayacak şekilde özel olarak tasarlanan avizeler genellikle yemek yerken damlacık yolu ile bulaşan koronavirüs enfeksiyonlarını önlemeyi amaçlıyor. Materyal olarak ise kağıt ve şeffaf plastik kullanılıyor.

Karar'da yer alan habere göre, hizmeti otel misafirlerine ücretsiz olarak sunan restorandan yapılan açıklamada, 40 metrekarelik alan üzerine kurulu yemek masasının 30 Bin Yen (yaklaşık 260 Dolar) işgaliye ücreti karşılığında dışarıdan rezervasyona da açık olduğu ifade edildi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.