İzmir yıllar sonra ilk cruise gemisini ağırlamaya hazırlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 14 Nisan’da kente gelecek olan ilk kruvaziyer gemisi için çalışmalarını sıklaştırdı. Başkan Tunç Soyer, başlayacak seferler öncesi Alsancak Limanı’ndaki çalışmaları yerinde inceledi.

31/03/2022 13:01
İzmir yıllar sonra ilk cruise gemisini ağırlamaya hazırlanıyor

İzmir’in turizm potansiyelini artırmak için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, kente yıllar sonra gelecek ilk kruvaziyer seferi için çalışmalarını hızlandırdı. 14 Nisan’da yapılacak ilk kruvaziyer seferi için Alsancak Limanı’nda belediye bünyesinde Turizm Zabıta Amirliği kurulurken, asfaltlama ve tamir onarım çalışmalarında sona gelindi.

Bu sene sonuna kadar 34 kruvaziyer seferiyle binlerce turisti İzmir’de ağırlamayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde başkan Tunç Soyer, limanda incelemelerde bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İzmir Liman İşletme Müdürlüğü’nü ziyaret eden Soyer, belediyenin, İzmir Valiliği’nin ve İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün koordinasyonundaki çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

YENİ ZABITA AMİRLİĞİ KURULDU

Yeni sezon öncesinde teknik ve idari yönden önemli adımlar attığını anlatan Soyer, bu çerçevede İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde Turizm Zabıta Amirliği kurulduğunu belirtti. Yeni amirlik, Çevre ve İmar Zabıtası Şube Müdürlüğüne bağlı faaliyet göstereceğini ifade eden Soyer, görevli zabıta personeli liman çevresinde trafik düzenini de sağlayacağını ifade etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce yapılacak turizm organizasyonlarında da aktif görev üstleneceği belirtilen ekiplerin 6’şar kişiden oluşacağı bildirildi. Kurulacak turizm ofislerinde de yer alacak ekiplerin İzmir’e gelen ziyaretçilerin turistik bölgelerde rahat bir şekilde seyahat etmesi için çalışacağı ve sivil ekiplerle birlikte denetim, kontrol çalışmaları da sürdüreceği aktarıldı.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.