İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin 6 yıl sürecek AB Projesi kabul edildi

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Volkan Altıntaş ve Erasmus Kurum Koordinatörlüğü öğretim elemanı Öğr. Gör. Koray Çelik tarafından hazırlanan, E-(GA)stronomi Erasmus+ Staj Konsorsiyumu başlıklı Avrupa Birliği Akreditasyon teklifi Ulusal Ajans tarafından yapılan değerlendirme sonucu, hibe almaya hak kazandı.

15/04/2022 22:06
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin 6 yıl sürecek AB Projesi kabul edildi

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Volkan Altıntaş ve Erasmus Kurum Koordinatörlüğü öğretim elemanı Öğr. Gör. Koray Çelik tarafından hazırlanan, E-(GA)stronomi Erasmus+ Staj Konsorsiyumu başlıklı Avrupa Birliği Akreditasyon teklifi Ulusal Ajans tarafından yapılan değerlendirme sonucu hibe almaya hak kazanan 10 kurum arasında yer aldı. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi hibe almaya hak kazanan üniversiteler arasında bölgesel olarak Ege Bölgesi üniversiteleri arasında tek üniversite konumunda bulunuyor.

Erasmus+ Programı kapsamında hareketlilik faaliyeti gerçekleştirme amacı ile Ulusal Ajans’a yapılan “Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu Akreditasyonu” başvurularının değerlendirme süreci tamamlandı. Sonuçlar 13/04/2022’de Ulusal Ajans tarafından ilan edildi. Erasmus+ KA130 Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu kapsamında Ulusal Ajans’a yapılan başvuruların değerlendirme sonucu tamamlandı. 26 kurumun yaptığı akreditasyon başvurusu uygunluk kriterini geçmiş ve bu kurumlar arasından da 10 kurumun projesi akreditasyon almaya hak kazandı.

6 yıl süresince devam edecek akreditasyon teklifi, bölgesel dağılım dikkate alınarak turizm potansiyeli yüksek bölgeler arasından tercih edildi. Ortaklık yapısı ve ortakların pozisyonları aşağıda belirtilmektedir:

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (Konsorsiyum Koordinatörü)

Mardin Artutklu Üniversitesi Turizm Fakültesi (Konsorsiyum Ortağı)

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Turizm Fakültesi (Konsorsiyum Ortağı)

İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü (Konsorsiyum Ortağı)

Proje kapsamında tahsis edilecek bütçe ile konsorsiyum koordinatörü ve ortağı kurumların Turizm Fakültesi öğrencileri, Erasmus Programı kapsamında Avrupa ve Avrupa dışı ülkelerde alanına uygun işletmelere staj yapmak üzere gönderilecek. Bununla birlikte projede görev alacak akademik ve teknik personeller de, Avrupa ve Avrupa dışı ülkelerde; Personel Ders Verme ve Personel Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında faaliyetlerde bulunacak.

 

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.