İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi'nden turist rehberliği eğitiminde bir ilk  

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü, 2019-2020 eğitim yılı için Turist Rehberliği alanında İzmir merkezde ilk defa tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarını açacak.

19/06/2019 23:58
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi'nden turist rehberliği eğitiminde bir ilk

 

Bu programların amacı, turist rehberliğinde tezli yüksek lisans ile akademik uzmanlaşmayı sağlamak ve tezsiz yüksek lisans programı ile özellikle sektörün nadir dillerde turist rehberi ihtiyacını yeni ve farklı bakış açısı sunan bir eğitim modeliyle karşılamak.

İlgilenen adayların turist rehberliği tezli programı için üniversitelerin lisans  programlarından  mezun  olup T.C.  Turist  Rehberliği  Ruhsatnamesine  sahip olması, veya Turist/Turizm Rehberliği/Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Lisans Eğitimi veren programlardan mezun olması gerekiyor.

İlgilenen adayların Turist Rehberliği tezsiz programı için ise, herhangi bir Yabancı Dil ve Edebiyat bölümü veya Öğretmenliği -Mütercim-Tercümanlık –Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Mimarlık, Seyahat İşletmeciliği -Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümleri -Turizm Fakültesi bölümlerinden birinden mezun olmak aranan şartlar arasında.

Son başvuru tarihi tezli program için 28.06.2019, tezsiz program için ise, 04.07.2019 olarak belirlendi.

Yorumlar