IZI Tour Türkiye'deki uçuş ağını genişletti 

Rusya’da faaliyet gösteren tur operatörü IZI Tour, (I-Lin Tourism), Türkiye seferlerinin coğrafyasını genişleteceğini açıkladı.

13/03/2023 12:40
IZI Tour Türkiye'deki uçuş ağını genişletti 

Türk düşük maliyetli havayolu şirketi Corendon Airlines ile ortaklaşa gerçekleştireceği uçuşlarının detaylarını açıklayan IZI Tour, 2022 yılının başında Güney Rusya ve Volga bölgesindeki şehirlerden Mısır ve Türkiye tatil beldelerine aktif olarak direkt uçuşlar düzenlemeye başladığını hatırlattığı mesajında, 2023 yaz sezonunda  kendi ulaşımıyla turlar sunacağını da ekledi.

Rusya’nın bölgelerinden Türkiye’ye yeni seferlerin Corendon Airlines’ın kendi uçuşlarında gerçekleştirileceği, özellikle Antalya’ya henüz uçuş olmayan veya sayısı sınırlı olan şehirler başta olmak üzere yeni seferlerin ekleneceği aktarıldı.

Mayısta başlayacak, eylülde sona erecek

Uçuşların planlandığı Rus şehirleri arasında Nizhnekamsk, Murmansk, Tümen ve Ulyanovsk yer alırken, nisan sonu ve mayıs başı olarak planlanan uçuş programını eylül ayında sona ereceği vurgulandı. 

Şirketten yapılan açıklamada Türk Corendon Airlines’ın birkaç nedenden dolayı seçildiğine dikkat çekilirken, ilk olarak Türk havayolu şirketinin Antalya’dan bir dizi Rus şehrine uçuş düzenlediği için seyahat acenteleri ve turistler tarafından zaten tanındığı, aynı zamanda bir Türk taşıyıcısı olduğu için daha kısa bir Avrupa rotası üzerinden Rusya’ya uçma kabiliyetine sahip olduğunun altı çizildi.

Corendon Airlines, en uygun fiyat-kalite avantajı sağladı

Bu avantajın Murmansk’tan yapılan turlar için önemli olduğuna değinilirken, IZI Tour temsilcisi, Corendon Airlines’ın ulaşım için en uygun fiyat-kalite avantajı sunabildiğini ekledi.

Uçuşlarında 189 yolcu kapasiteli Boeing 737-400 yolcu uçaklarını kullanan Corendon Airlines’ın Antalya’da bu tipte yaklaşık 36 uçağının olduğu biliniyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.