Les Ottomans Hotel satılıyor

İş insanı Ünal Aysal ve eski eşi Ahu Kerimoğlu'nun sahibi olduğu Hotel Les Ottomans, 1,5 Milyar TL'ye satışa çıkarıldı.

05/11/2018 22:59
Les Ottomans Hotel satılıyor

İstanbul denilince akıllara ilk gelen otellerden biri olan Hotel Les Ottomans satışa çıkarıldı. Otel, Galatasaray Spor Kulübü eski başkanlarından iş insanı Ünal Aysal'ın eski eşi Ahu Kerimoğlu tarafından, 1935'te yanan Kuruçeşme'deki tarihi Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı'nın restore edilmesiyle 2006 yılında açılmıştı.

Uzun yıllar Ahu Kerimoğlu'nun işlettiği otel, İstanbul Boğazı'nın simge yapılarından biri haline gelirken, yatırımcıların da gözünü kamaştırıyor. Ekonomist'ten Levent Gökmen Demirciler imzalı habere göre, göz kamaştıran bu otel, 1,5 Milyar TL'lik fiyattan satışa çıkarıldı. Türk, Katarlı ve Arap yatırımcıların oteli satın almak üzere görüşmeler yürüttükleri de gelen haberler arasında.

ŞİRKET NE DİYOR?

Hotel Les Ottomans Genel Müdürü ve aynı zamanda Ünal Aysal'ın damadı olan Mehmet Kırklar, şu anda otelin satış masasında olmadığını ancak uygun bir fiyat verilmesi halinde satılabileceğini söyledi.

Ünal Aysal'ın sahibi olduğu grubun yatırımcı bir grup olduğuna dikkat çeken Kırklar, "Grubumuz bünyesindeki santrallerimizin, Ataşehir'deki arazimizin, Antalya'daki otellerimizin ekspertiz değerleri bellidir. Zaman zaman yerli ve yabancı yatırımcılar satın almak için gelirler. Ünal Bey de yatırımcı olduğu için uygun değerini bulan her şeyi satabileceklerini dile getirir" dedi.

YEDİ YIL UĞRAŞTI

Aysal'ın eski eşi Ahu Kerimoğlu, 60 Milyon Dolarlık yatırımla yalıyı restore ettirmiş ve otel olarak işletmeye açmıştı. Bunun için de yedi yıllık bir çalışma yürütmüştü. Kerimoğlu'nun oteli, 2006 yılında Japonya'da yayınlanan Voque Dergisi'nin seçtiği dünyanın en iyi 10 oteli sıralamasına girerken, birçok uluslararası ödülü de ülkemize getirmişti.

Ahu Kerimoğlu, Türk halkının tarihini ve geçmişini yansıtan Osmanlı'nın unutulduğu düşüncesiyle Hotel Les Ottomans'ı kurma kararı aldığını ifade etmişti. Kerimoğlu, oteline Les Ottomans adını vererek ve Osmanlı tarzında dekore ederek Osmanlı'nın kuvvetini günümüze yansıtmak isteğiyle bu yatırımı yapmıştı. 12 süit odasıyla temalı bir butik otel olan Les Ottomans'da 84 kişi istihdam ediliyor.

 

 

Yorumlar