İstanbul Tokat Günleri’nde Anadolu Lezzetleri rüzgarı esecek

İstanbul’da nüfusu fazla olmasıyla dikkat çeken Tokat, dev bir memleket tanıtım organizasyonu ile İstanbul’daki Tokatlılar ve Tokat’ın yöresel tatlarını Türk Mutfak Lezzetlerini anımsamak ve tatmak isteyen İstanbullular ile buluşuyor.

18/10/2023 17:45
İstanbul Tokat Günleri’nde Anadolu Lezzetleri rüzgarı esecek

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi etkinlik alanında 19 Ekim Perşembe günü başlayacak olan, “Tokat Günleri” 22 Ekim Pazar günü sona erecek. Tokat Dernekler Konfederasyonu öncülüğünde Tokat’a ait birçok Sivil Toplum Kuruluşunun ortaklaşa düzenlediği Tokat Günleri, binlerce kişiyi ağırlayacak.

Etkinliğe Tokat’ın tüm ilçelerinin belediyeleri de katılacak ve tanıtım faaliyetlerinde bulunacak. Perşembe gününden Pazar gününe kadar sürecek etkinlikler ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Etkinlikte Tokat’a has kültür, sanat faaliyetleriyle ilgili gösteriler, Türkiye’nin önde gelen şefleri ve gastronomi akademisyenlerinin ve Osmanlı Türk Mutfağı araştırmacılarının katılacağı, Tarihi Türk Mutfağı Yemek Yarışması, Tarihi Türk Mutfağı Workshopları, Türk Mutfak Tarihi ve Dünden Bugüne Tarihi Türk Mutfağının Tarihi ve Evrimi Sempozyumu gerçekleşecek. Ayrıca Tokat’ın ve Türk mutfağının yöresel ve geleneksel tatları, ziyaretçilere de sunulacak.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.