İstanbul dünya turizmcilerini ağırlıyor

Luxury B2B MICE Workshop ve Konferans etkinliği, yurtdışından gelen 14 üst düzey STK yetkilisinin ve Türkiye’den 6 farklı lider konuşmacının katılımıyla gerçekleşti.

06/04/2021 23:02
İstanbul dünya turizmcilerini ağırlıyor

Açılışta, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, USTOA Başkanı Terry Dale, Kırgızistan Büyükelçisi Kubanychbek Omuraliev, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, ISTTA Başkanı Yalçın Aydın ve TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender konuşmacı olarak yer aldı.

Organizasyonu gerçekleştiren Murtaza Kalender, etkinlikte yaptığı konuçmada, "İstanbul’da bir hayalin gerçekleştirilmiş olmasından ötürü çok mutluyum. Evet, bu tür bir organizasyon, bu dönemde bir hayaldi. Sektör olarak kenetlenerek, bu hayali de gerçekleştirdik.

Ben burada, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na, Türkiye Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'na, Türk Havayolları'na, İstanbul Turizm Derneği'ne, yurt dışından konuşmacı olarak gelen tüm misafirlerimize, yine etkinliğe katılmak için yurt dışından gelen 200’den fazla tur operatörüne şükranlarımı sunarım.

Ayrıca, bu etkinlik için ayrılan masa ve stantları alarak bize destek olan tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Dünyada ilk defa bu kadar üst düzey konuşmacı Türkiye’ye geldi ve bunu İstanbul’da hayata geçirdiğimiz için çok mutluyum. Ülke olarak ve camia olarak bunun keyfini sürmeliyiz.

2020 yılındaki turizmden kaynaklı kayıplarımızı bu tip çalışmalarla daha hızlı bir şekilde telafi edeceğimize inanıyorum. Bu etkinlikle birlikte kendimize yeni bir misyon edinerek, ülkemizin 81 ilinde 12 ay turizm destinasyonu olma yolunda efor sarf edeceğimizin bilinmesini isterim.

Bakanlığımızın 2023 yılı hedefi olan 70 milyon turist, 70 Milyar Dolar gelir hedefini tüm sektör paydaşlarıyla yan yana gelerek başaracağımıza inanıyorum" dedi.

ISTTA Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aydın ise sözlerine, bu kadar güzel bir global etkinliğin İstanbul’da gerçekleşmesinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Aydın, İstanbul Turizm Derneği olarak bu etkinliğin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını dile getirdi.

Ülkemizin bu tür üst düzey tanıtımlara ihtiyacı olduğunu vurgulayan Yalçın Aydın, nitelikli turist getirmek için dünyada otorite sahibi olan konuşmacıları ülkemizde ağırlamak gerektiğini belirterek; İstanbul Turizm Derneği olarak bu tip çalışmalara her zaman destek vereceklerini ifade etti. Aydın konuşmasını, 2021 yılının turizm açısından bereketli bir yıl olmasını temennileriyle sona erdirdi.

Etkinlik için konuşmacı olarak gelen birçok üst düzey yetkili de, açılışa eşlik ettiler:


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir