İstanbul'da Rus turiste cinsel saldırı iddiası

Fatih'te yurttaşların yerde yatan yarı çıplak kadın ihbarına giden polis ekipleri, 21 yaşındaki Rus turisti ifadesini almak üzere karakola götürdü. Turist kadın Emniyet'te cinsel saldırıya uğradığını öne sürdü. Polis konuyla ilgili çalışma başlattı.

12/04/2022 12:24
İstanbul'da Rus turiste cinsel saldırı iddiası

İstanbul'un Fatih ilçesinde surların bulunduğu bölgede Rus bir turist yarı çıplak halde bulundu. Turist, cinsel saldırıya uğradığını söyleyince polisler geniş çaplı soruşturma başlattı.

Show Haber'den Serhat Alaattinoğlu'nun haberine göre, önceki gün gece yarısı Fatih'te bulunan bir parkta bir kadının hareketsiz ve yarı çıplak yerde yattığı bilgisine ulaşıldı. Polisler olaya hemen müdahil oldu. Kadında herhangi bir darp izine ulaşılmadı. Kadın hemen karakola götürüldü.

10 GÜN ÖNCE TÜRKİYE'YE GELMİŞ

Turistik amaçla 10 gün önce Türkiye'ye geldiğini belirten Rus turist, güney kıyılarını gezdikten sonra İstanbul'a gelmişti. Kadının çantası da olay yerinde bulundu. 

CİNSEL SALDIRI İDDİASI

21 yaşındaki kadın, Emniyet'te verdiği ifadede cinsel saldırıya uğradığını iddia etti. Polis ekipleri, bu ifadenin ardından hemen bölgedeki tüm kamera görüntülerini topladı. Saldırganın kimliğinin deşifre edilerek yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi. Olaya ilişkin soruşturma sürüyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.