İş turizmi gelirlerinde büyük düşüş

Rosturizm Devlet Turizm Projeleri ve Turizm Güvenliği Yönetimi Başkanı Yelena Lısenkova, iş turizmi gelirlerinde büyük düşüş yaşandığını açıkladı.

24/11/2020 21:58
İş turizmi gelirlerinde büyük düşüş

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Devlet Turizm Projeleri ve Turizm Güvenliği yönetimi Başkanı Yelena Lısenkova, koronavirüs nedeniyle Rusya’da iş amaçlı turizm sektörü gelirlerinin, 2019’a göre yüzde 80 azaldığını belirtti.

Lısenkova “Bu yılın sonuna kadar ve beklentilerimize göre gelecek yılın ilk yarısında ülke genelinde etkinlik aktiviteleri geri gelmeyecek. Seyahat ve iş seyahati sektörünün toparlanamaması, bu işletmelerin gelirlerinde önemli bir düşüşe neden oldu. Şu ana kadar ülkenin en büyük şehirleri ile otel ve turizm işletmelerinin gelirlerinde 2019’dan yüzde 80’e varan bir düşüş yaşanıyor” diye konuştu.

Yaz mevsimine rağmen tam iyileşme olmadı

Gazetemru'da yer alan habere göre Lısenkova, yaz aylarında talebin arttığı ve sezonun iyi hava nedeniyle Ekim ayına kadar uzatıldığı tatil köyü segmentindeki otellerde durumun daha iyi olduğunu söyledi. Ancak burada bile tam bir iyileşmenin olmadığını belirterek, “Temmuz ayından Ekim

ayına kadar iyi bir iş yükü ile çalışmak, bu işletmelerin ekonomik göstergelerini eski haline getirmeyi mümkün kıldı. Ne yazık ki, artan talebi de dikkate alarak, geçen yılın yaz başlangıcı ve ilkbaharının kayıp finansal göstergelerini geri getirmelerine izin vermedi” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir