İngiltere vizesine zam geliyor

Birleşik Krallık dışından öğrenci ve ziyaretçi vizesine başvurmak daha pahalı hale geliyor. İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'ın bu yılın temmuz ayında yaptığı duyurunun ardından, öğrenciler ve turistler dahil Birleşik Krallık vizesi için yapılan başvuru ücretleri 4 Ekim'den itibaren artacak.

19/09/2023 23:05
İngiltere vizesine zam geliyor

Vize ücretlerine yapılan zam, İngiltere'nin yeni Elektronik Seyahat İzni vize programının yürürlüğe girmesinden önce geldi. Bu durum Birleşik Krallık'ı ziyaret etmek isteyen ya da kalmak için vizeye ihtiyaç duyan tüm yolcular için geçerli olacak.

İngiltere vize başvuru ücreti ne kadar ?

Euronews'te yer alan habere göre, yeni uygulama ile örneğin altı aydan kısa süreli ziyaretçiler için maliyet 15 Sterlin artacak ve başvuru ücreti 115 Sterline çıkacak. İki, beş ve 10 yıllık ziyaretçi vizelerinin ücretleri de artacak.

Ülkede halihazırda eğitim görenlerin 490 Sterlin ödemeleri gerekecek. Ülkeye geçici olarak giriş yapmanızı sağlayan transit vizelerin ücretlerinde artış olması beklenmiyor. Ücret artışları, parlamentonun onayına tabi olarak 4 Ekim'den itibaren uygulanmaya başlanacak.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.