İngiltere'de 2 Milyon Poundluk tanıtım yaptı yine yaranamadı

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası, İngiltere'de tanıtım atağına kalktı. Oda, İngiltere’de otobüs giydirerek Marmaris reklamı yaptı.

19/04/2022 23:41
İngiltere'de 2 Milyon Poundluk tanıtım yaptı yine yaranamadı

Geçtiğimiz aylarda Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız önce, İstanbul ve Ukrayna’da şehiriçi yolcu otobüslerine Marmaris resimleri ile giydirme yapmıştı.

Ancak, haftasında patlayan Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle beklenen milyonlarca Ukraynalı turist savaş mağduru olurken, tanıtımdan geriye küle dönmüş otobüsler kaldı.

AYYILDIZ, “ HERŞEY MARMARİS İÇİN”

İngiltere'de bulunan Marmaris Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız; "Marmaris'in yerli turizm ve Avrupa turizminde tanıtımına katkıda bulunabilmek adına şehir içi otobüslere Marmaris sizi bekliyor etiketi ve Marmaris görsellerinin olduğu çalışmaları yapmaktayız.

Misyonumuz yaklaşık 2 yıldan beri çok kötü günler geçiren esnaf ve sanatkârlarımıza katma değer sağlayabilmek, kötü günleri arkada bırakmak, Marmaris’imizin Dünya markası yapmak" dedi.

MİLYONLUK TANITIM

Ayyıldız, "Muğla bölgemiz açısından çok önemli olan İngiltere’nin Londra, Manchester, Birmingham, Liverpool şehirlerinde faaliyet gösteren şehir içi otobüslerde devam ediyoruz. Nisan, Mayıs, Haziran ayı boyunca 210 adet İngiltere de faaliyet gösteren şehiriçi otobüslere Marmaris görselleri olan giydirmeler ile reklamımız devam edeceğiz” diye konuştu. 

Londra’da bulunan LBA (London Bus Advertising) firmasından edinilen bilgiye göre, Ayyıldız’ın tercih ettiği giydirme modeli ‘Side Street Liner’ olarak adlandırılıyor ve bir otobüsün aylık reklam bedeli 3100 Pound olarak ifade ediliyor.

Londra, Manchester, Birmingham, Liverpool kentlerinde Nisan, Mayıs, Haziran ayları boyunca 210 otobüsle reklam yapacaklarını duyuran Ayyıldız’ın toplamda 1.953.000 Poundluk ödeme yapmış olduğu öngörülüyor.

TURİZMCİLER TEPKİLİ

Geçtiğimiz kış ayı boyunca Avrupa’da ve çeşitli Balkan ülkelerinde düzenlenen turizm fuarlarına katılım sağlayan Marmarisli turizmciler, "Turizmde tanıtım bireysel çabalarla, harcamalarla yapılmaz. Yapılırsa da şovdan öte sonuç alınmaz. Hepimizin bildiği üzere Marmaris’te faaliyet gösteren Kaymakam, Belediye Başkanı, Belediye Başkan Yardımcısı, Oda Başkanları, GETOB ve TÜRSAB’ın temsilcilerinden oluşan Turizm Üst Kurulu diye bir örgütümüz var.

Tanıtım adına Marmaris için en iyi, en doğru kararları ortaklaşa alıp uyguluyoruz. Öte yandan bu mevsimde yapılan reklamın Marmaris’e zerre kadar katkısı olmaz. Malumunuz bu sezonun rezervasyonları geçtiğimiz kış aylarında yapılıyor. Şimdi Esnaf Odası Başkanı çıkmış binlerce esnafın birikimi olan paraları tanıtım adına saçıyor. Esnaftan böyle bir talep gelmiş mi kendisine sormak lazım’’ ifadelerini kullandılar.

OTOBÜS SEVDASININ MALİYETİ NE KADAR?

Marmarismanşet'te yer alan habere göre, Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız’ın son İngiltere paylaşımından sonra sosyal medyada da karşıt sesler yükselmeye başladı.

20 yıllık esnaf olduğunu belirten vatandaş, şöyle bir soru yöneltmiş; "Başkanım iyi güzel de İstanbul, Ukrayna ve İngiltere’de tanıtım adına yapılan bu ‘Otobüs Sevdası’nın maliyeti ne kadar? Bunu esnafa ve halka açıklayacak mısınız?"

 

 

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.