İngiliz turistin Mısır'a tatil isteği yüzde 87 arttı

İngiliz acenteler derneğinin (ABTA) raporuna göre, tatilcilerin % 57’si önümüzdeki 12 ay için yurtdışında bir tatil rezervasyonu yaptırdı. İspanya, Fransa, İtalya, Yunanistan ve Türkiye turistlerin gözde destinasyonları olmaya devam ediyor. Popülaritesini hızla artıran Mısır’a seyahat etmeyi planlayanların sayısı %87 arttı.

22/03/2022 09:21
İngiliz turistin Mısır'a tatil isteği yüzde 87 arttı

Paskalya gezilerini kolaylaştırmak için ülkeye varışta konum formlarını test etmeye veya doldurmaya artık gerek kalmayacak. ABTA, kısıtlamaların bu şekilde kaldırılmasının yurtdışı seyahatlerini çok daha kolay ve ucuz hale getirdiğini belirtiyor.

ABTA'da İcra Kurulu Başkanı Mark Tanzer, “Kısıtlamaların kaldırıldığı bu cuma günü, turistler ve seyahat endüstrisi için tarihi bir gün. Artık insanlar İngiltere’ye döndüklerinde evrak işleri veya sınavlar hakkında düşünmek zorunda kalmadan tatillerinin tadını son dakikaya kadar çıkarabilecekler”dedi.

Artık aşılı olsun ya da olmasın yolcuların Birleşik Krallık’a döndüklerinde test edilmeleri veya bir yolcu bulma formu doldurmaları gerekmeyecek.

İngilizler nereye seyahat etmeyi planlıyor?

ABTA’ya göre, pandemi öncesi gözlemlenen seviyelere yakın bir oran olan %57’si şimdiden yurtdışında tatil rezervasyonu yaptı. Turizmdatabank'ta yer alan habere göre, İspanya, Fransa, İtalya, Yunanistan ve Türkiye, yurtdışına seyahat eden İngiliz turistler için tercih edilen destinasyonlar olmaya devam ediyor.

2019’dan bu yıla seyahat niyetleri karşılaştırıldığında, Mısır’a tatil yapmayı planlayan vatandaşların sayısı % 87 artarken, Malta’ya seyahat etmeyi planlayanların sayısı % 51, Birleşik Arap Emirlikleri’ne % 30, Portekiz’e %31 ve Meksika’ya %26 arttı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.