İngiliz turisti seyahatten alıkoyan en büyük engel ne?

İngiltere’de yapılan bir ankete göre; taticilerin üçte ikisi, mali nedenler ve yaşam maliyetindeki artıştan dolayı, 2022’de Avrupa dışında bir destinasyona gitme ihtimalinin düşük olduğunu belirtti.

04/06/2022 11:49
İngiliz turisti seyahatten alıkoyan en büyük engel ne?

Öte yandan, 10 tatilciden yedisi, evde kalmak veya yakın bölgede birden fazla günübirlik geziler yapmak olasılığının yüksek görüyor. Uluslararası seyahatin önündeki gerçek engellerden biri de Ukrayna’daki savaşın ekonomik sonuçlarından kaynaklanan yaşam maliyetindeki artış.

Ipsos araştırmasına göre, bu gezginlerin yaklaşık üçte ikisi (%63) bu yıl Avrupa dışında bir yere gitme olasılığının düşük görüyor. Yüzde 47’si de Avrupa ülkelerinde tatil yapmaya isteksiz.

Covid 19'un psikolojik etkileri hala sürüyor

Kitlenin %23’ü hala COVID-19 konusunda endişeli olduğunu belirtirken, %20’si de tatillerini Birleşik Krallık’ta geçirmeyi tercih ediyor. Turizmdatabank'ta yer alan habere göre, ankete katılanların yüzde 18’i, seyahat etmenin çok karmaşık veya elverişsiz olduğuna inanıyor.

İngilizlerin şimdiye kadar, %39’u Birleşik Krallık’ta en az bir gece kaldıkları bir yere giderken % 26’sı eve yakın bir yere seyahat etti. Yüzde 31’i henüz ayrılmadı. Öte yandan, %17’si Avrupa’da bir tatil yaparken yalnızca %8’i kıta dışına seyahat etti.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.