İmamoğlu: Atatürk Havalimanı’nı yeniden açacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye’nin ilk 'Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı'nı açıkladı. Tarihi Yarımada’ya araç girişinin sınırlandırılacağını anlatan İmamoğlu kapatılan Atatürk Havalimanı ile ilgili de “Eninde sonunda Atatürk Havalimanı'nın da heba olmasına izin vermeyeceğiz. 2023 sonrasında İstanbul'un hayatına tekrar dahil edeceğiz” dedi.

28/03/2022 14:28
İmamoğlu: Atatürk Havalimanı’nı yeniden açacağız

Ekrem İmamoğlu kapatılan Atatürk Havalimanı'yla ilgili “Eninde sonunda Atatürk Havalimanı'nın da heba olmasına izin vermeyeceğiz. 2023 sonrasında İstanbul'un hayatına tekrar dahil edeceğiz” açıklaması yaptı.

‘ATATÜRK HAVALİMANI AÇILACAK’

Kapatılan Atatürk Havalimanı hakkında da açıklama yapan İmamoğlu “Eninde sonunda Atatürk Havalimanı’nın da heba olmasına izin vermeyeceğiz. Bu milletin cebinden çıkmış olan 30 milyar dolarlık büyük bir servetin heba edilmesine, onca kaynağı israf edilmesine izin vermeyeceğiz.

2023 sonrasında, vatandaşımıza ve şehrimize en makul işletme biçimiyle, İstanbul Havalimanı’nın stratejik hedeflerini olgunlaştırarak, İstanbul’un hayatına tekrar dahil edeceğiz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

TARİHİ YARIMADAYA ÖZEL ARAÇ GİRİŞİ SINIRLANACAK

Tarihi Yarımada'ya, dünyanın önde gelen şehirlerinde olduğu gibi araç girişini sınırlandırmak, girenlerden daha fazla ödeme almak gibi yöntemler planladıkları aktaran İmamoğlu, “Taksiler, turist otobüsleri, yük araçları tarihi yarımadaya girmeye devam edecek ama özel araçlara sınırlamalar getiriyoruz” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.