İflas eden tatil.com domainini satışa çıkardı

Koronavirüs salgınının turizm sektörü üzerindeki olumsuz etkisinden zarar gören şirketlerden sonuncusu; tur, tatil ve otel rezervasyon şirketi tatil.com oldu. Şirket iflas bayrağını çekti. tatil.com domaini ise boşa çıkarak 29 milyon 411 Bin Lira'dan satışa çıktı.

07/04/2022 23:23
İflas eden tatil.com domainini satışa çıkardı

Koronavirüs salgınının turizm sektörü üzerindeki olumsuz etkisinden zarar gören şirketlerden sonuncusu; tur, tatil ve otel rezervasyon şirketi tatil.com oldu. Şirket iflas bayrağını çekti. tatil.com domaini ise boşa çıkarak 29 Milyon 411 Bin liradan satışa çıktı.

Özaltun Otelciliğin sahibi de olan Metin Altun'un Yönetim Kurulu Başkanı, kardeşi Uğur Altun'un Genel Müdür olarak görev yaptığı tatil.com'un (Metglobal) işleri pandemi döneminde bozulmaya başladı. gzt.com'da yer alan habere göre, işgücü ihtiyacını ortadan kaldırmak gerekçesiyle çalışanlarını işten çıkaran ve çalışanı kalmayan tatil.com iflasın ayak seslerinin duyulmaya başladığı dönemde web sitesi açık ve gerek otel, gerek tatil gerekse tur satışlarına devam ediyordu.

Domaini rekor fiyata satışa çıktı

Ancak Ocak ayında tatil.com'un web sitesinde 600 binin üzerinde anlaşmalı otelleri olduğu belirtilmesine rağmen hiç bir otel satışı ve rezervasyonu yapılmıyordu. Otel rezervasyon ve satışlarının yanında yurt içi ve yurt dışı turlar menüsünde de hiç bir destinasyon bulunmuyor ve sadece genel bigilendirmeler yapılıyordu.

İflas eden şirketin domaini tatil.com rekor ücrete satışa çıktı. Domain 29 Milyon 411 Bin Lira'ya alıcısını bekliyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.