İçinde otel de yer alacak... BAE, Dünya’nın en büyük e-spor adasını inşa edecek

Güçlü bir e-spor ve oyun ekosistemi oluşturmayı amaçlayan Birleşik Arap Emirlikleri, Abu Dabi'deki e-spor adasına Milyar Dolarlık yatırım yapacak. Projede, otel olarak hizmet verecek iki gökdelen de bulunacak.

18/04/2024 11:43
İçinde otel de yer alacak... BAE, Dünya’nın en büyük e-spor adasını inşa edecek

Ekonomisini petrolden uzaklaşıp spor etkinlikleri, teknoloji ve turizm üzerine çeşitlendiren Birleşik Arap Emirlikleri, yeni bir yatırımla birlikte e-spor alanında da önemli bir merkez hâline gelmeyi amaçlıyor. Webtekno'da yer alan habere göre, Abu Dabi'de yeni bir oyun adası projesi üzerinde çalışan True Gamers, konuyla ilgili yeni bir açıklamada bulundu.

True Gamers'ın resmî açıklamasına göre firma, proje için 280 Milyon Dolar daha harcayacak. Bu durumda da projenin toplam maliyeti 1 Milyar Doların üzerine çıkmış olacak. 

Oyun, AR-GE ve turizm bir arada olacak

İlk olarak bir özel ada alarak işe başlayacak olan True Gamers, sonrasında bu adada turistleri çekecek çeşitli atraksiyonlar geliştirecek. Örneğin PUBG hayranları, adaya paraşütle bırakılabilecekler. Adada benzer başka etkinlikler de olacak. Bu etkinliklerin dışında biri dijital teknoloji ve inovasyon ofisleri barındıran diğeri ise otel olarak hizmet verecek iki gökdelen bulunacak.

Adada profesyonel oyuncular için üst seviye antrenman tesisleri ve büyük etkinliklerin yapılabileceği etkinlik alanları bulunacak. Buna ek olarak, influencerlar ve oyun geliştiriciler için ayrılmış üretim alanları da adada yer alacak. Adada bir de oyun konseptli lüks otel bulunacak.

True Gamers tarafından proje için seçilen ada olan Al Raha, Formula 1, DP World Tour Golf Turnuvası, UFC mücadeleleri ve NBA gösteri maçları gibi etkinliklere de ev sahipliği yapan turistik Yas adasının da karşısında yer alacak.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.