Hotelbeds 'Ukraynalılara Oda Açın' projesi başlattı

Uluslararası Kızılhaç Komitesi'nin yardım çabalarına destek vereceğini açıklayan Hotelbeds, Rusya'daki ticari faaliyetlerini durduracağını belirterek, ‘Ukrayna için Oda Aç’ projesini başlattı.

23/03/2022 11:51
Hotelbeds 'Ukraynalılara Oda Açın' projesi başlattı

Dünyanın önde gelen yatak bankası Hotelbeds, Ukrayna'daki çatışmalardan kaçan mültecilerin kalacak yer bulmalarına yardımcı olmak için bir kampanya başlattı. Avrupa'daki otel ortaklarının cömert desteğini arkasına alarak STK'larla birlikte çalışan Hotelbeds, Ukraynalı mültecilere yardım eli uzattı.

Hotelbeds'in ESG sorumlusu Aina Aguilo, konuyla ilgili olarak, şunları söyledi: “Ukrayna halkının acil yardıma ihtiyacı olduğu için hızlı hareket etmemiz gerektiğini biliyorduk. Bu yüzden çok kısa sürede çok şey yapıldığını söyleyebilirim. Mültecilerin nereye gittiklerini, izleyecekleri rotayı ve yol boyunca hangi konaklamaya ihtiyaç duyacaklarını belirlemek için Ukrayna sınırındaki STK'larla birlikte çalışıyoruz.” 

Birçok ailenin Macaristan ve Fransa üzerinden İspanya'ya yolculuk yapmasına yardımcı olundu

Hotelbeds’in CEO’su Nicolas Huss da, tourexpi'de yer alan habere göre, "Sektörde, bu insani krizi desteklemek için ilişkilerimizden yararlanabileceğimiz oldukça benzersiz bir konumda olduğumuzun farkındayız. Yapabileceğimiz en az şey bu.

Elbette bu yardımlar otel ortaklarımızın ve STK'ların cömert yardımları olmadan mümkün olmazdı. Hızlı yanıtları ve destekleri için kendilerine ve bunun gerçekleşmesi için gece gündüz çalışan ekiplerimize minnettarız" dedi. Proje, birkaç gün önce başladı ve birçok ailenin Macaristan ve Fransa üzerinden Ukrayna'dan İspanya'ya yolculuk yapmasına yardımcı oldu.

 

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.